ZSCKU ma nowy Samorząd Uczniowski

Czytasz
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

ZSCKU ma nowy Samorząd Uczniowski

Październik 08, 2018 - 09:01
Opublikowano w:

Dnia  01.10.2018 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego odbyła się debata wyborcza, której głównym celem było zaprezentowanie się kandydatek na stanowisko przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Sześć kandydatek, poza dokonaniem autoprezentacji, odpowiadało na pytania zadane przez panią wicedyrektor Ewę Dąbrowską i panią wicedyrektor Katarzynę Ciszak. Dodatkowo, kandydatki musiały się z mierzyć z trudnymi pytaniami zadawanymi przez publiczność, którą stanowili uczniowie z trójek klasowych  naszej szkoły.

Po debacie, kandydatki miały możliwość pozyskania elektoratu poprzez dokonanie  własnej prezentacji  na forum losowo wybranych klas. Dziewczęta miały wówczas możliwość uzyskania wiedzy na temat tego czego po wyborach oczekiwać będzie od nich społeczność szkolna.

Następnego dnia, tj. 02.10.2018 r., odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie z wszystkich klas, pod opieką nauczycieli, oddawali głosy na swoją faworytkę. W głosowaniu uczestniczyło aż 447 uczniów! Po głosowaniu odbyło się komisyjne liczenie głosów. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Adrianna Gabryś z klasy II HI, zastępcą przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego została Sandra Filipczak z klasy IIE a skarbnikiem i protokolantem mianowano Klaudię  Nawrocką z klasy IPB.

Dnia 03.10.2018 r. w gabinecie pana dyrektora Krzysztofa Pachciarza, przy obecności pani wicedyrektor Ewy Dąbrowskiej i pani wicedyrektor Katarzyny Ciszak oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego pani Marty Sieradzan, odbyło się uroczyste wręczenie nominacji na przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, zastępcę Samorządu Uczniowskiego i skarbnika Samorządu Uczniowskiego.

Przed zwyciężczyniami  ciężka i pełna wyzwań praca, która daje wiele  satysfakcji i radości z realizacji wyznaczonych celów.   

Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Tagi: