Marzec 2018

WYNIKI KOŃCOWE X JUBLEUSZOWEGO KONKURSU WIEDZY O KONINIE I REGIONIE

Marzec 28, 2018 - 21:53
Opublikowano w:

W dniu 28 marca 2018 r. w Zespole Szkół CKU w Koninie zorganizowano Dzień Otwartych Drzwi – doroczną imprezę szkolną dla gimnazjalistów i wszystkich chętnych do zwiedzenia szkoły połączoną z licznymi pokazami, konkursami i atrakcjami. Duża liczba zwiedzających świadczy o wielkim zainteresowaniu szkołą, jej działaniami i atrakcyjnymi kierunkami kształcenia.

Dni Otwarte w ZS CKU

Marzec 28, 2018 - 17:17
Opublikowano w:

28 marca 2018 roku o godz. 9:00 rozpoczęły się Dni Otwarte w ZS CKU w Koninie. Młodzież gimnazjalna miała okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki na rok szkolny 2018/2019. W mury szkoły zawitały setki gimnazjalistów z Konina i okolic, którzy mogli porozmawiać z kolegami, dyrekcją szkoły czy nauczycielami.

Dzień Handlowca w ZS CKU

Marzec 21, 2018 - 19:56
Opublikowano w:

21 marca, czyli pierwszy Dzień  Wiosny, w naszej szkole obchodzony jest wyjątkowo - otóż tego dnia świętują Handlowcy, których cała brać zebrała się dziś w sali konferencyjnej, by uczestniczyć w przygotowanej specjalnie dla nich uroczystości. Były konkursy związane ze znajomością  prawa konsumenta, zabawa polegająca na zareklamowaniu dowolnego produktu oraz rozwiązywanie rebusów związanych z tematyką handlową. Ponadto młodzież zaprezentowała ciekawostki ukazujące ewolucję handlu.

Zajęcia uczniów ZS CKU w Powiatowej Straży Pożarnej

Marzec 16, 2018 - 22:05
Opublikowano w:

W dniach 12 i 15 marca 2018 r. uczniowie klasy 2P (policyjnej) odbyli bardzo ciekawe zajęcia na terenie jednostek JRG1 i JRG2, podległych Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Koninie. W trakcie wizyty uczniowie mogli zapoznać  się z programami prewencyjnymi realizowanymi przez PSP w Koninie, a także z codziennymi obowiązkami  pracowników jednostek. Zapoznali się również ze specjalistycznym sprzętem wykorzystywanym przez strażaków w trakcie ratowania  ludzkiego życia.

Studenci z Japonii i Rumunii w ZS CKU

Marzec 16, 2018 - 09:03
Opublikowano w:

W dniach 12.03 – 16.03.2018 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego gości  w swoich murach dwoje studentów w ramach projektu Global Volunteer we współpracy z międzynarodową organizacją AIESEC. Wataru Yamamoto z Japonii i Luciana Salavat z Rumunii, świetnie czują się w polskiej szkole i w polskich rodzinach, u których mieszkają.

Integracyjny weekend w Zakopanem

Marzec 12, 2018 - 13:04
Opublikowano w:

Obchodom 40-lecia ZS CKU partneruje wiele imprez towarzyszących.Jednym z takich przedsięwzięć była wycieczka integracyjna uczniów klas młodzieżowych, słuchaczy form dla dorosłych i emerytowanych oraz obecnych pracowników szkoły, do Zakopanego. Ponad czterdziestu  uczestników wyprawy wyruszyło autokarem  w piątek, tj. 9 marca, by po raz ostatni w tym roku szkolnym, korzystać z elektryzującej aury zimowej stolicy Polski. Na miejscu czekała uczestników moc atrakcji, wrażeń i radości ze wspólnie spędzanego czasu.

Strony