Maj 2018

Wyniki Konkursu „Pokaż piękno swojej okolicy”

Maj 30, 2018 - 15:08
Opublikowano w:

Wyniki Konkursu na film, prezentację multimedialną lub przewodnik turystyczny „Pokaż piękno swojej okolicy”

Komisja Konkursowa oceniła złożone prace i postanowiła przyznać:

W kategorii – PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

Nagrody za następujące prace:

     1.  Tytuł: „Droga przodków”   (I miejsce)

                   Autor: Paula Kurzawińska

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żychlinie

Ekonomiści z ZSCKU w Urzędzie Celno-Skarbowym w Kaliszu

Maj 28, 2018 - 16:26
Opublikowano w:

Na zaproszenie Naczelnika Delegatury Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kaliszu, młodzież z klasy 3 technikum ekonomicznego wzięła udział w warsztatach przygotowanych przez funkcjonariuszy placówki. To niezwykle ciekawe spotkanie pozwoliło usystematyzować uczniom zdobytą na lekcjach  wiedzę z dziedziny: „Prowadzenie polityki celnej”.

Lekcja otwarta - Likwidacja środków trwałych – trudne!

Maj 28, 2018 - 09:51
Opublikowano w:

Uczniowie klasy III E grupa 2 na zajęciach z przedmiotu – Stosowanie zasad księgowych w różnych obszarach ewidencji likwidowali środki trwałe. Całe szczęście, że tylko w zeszycie i na kontach księgowych. 

Pani Emilia Walczak przygotowała na lekcję prezentację i dzięki temu trudny temat okazał się możliwy „do przełknięcia”.  Uczniowie nie tylko zapoznali się z teoretycznymi podstawami ewidencji, ale także w zadaniu praktycznym przećwiczyli nabyte umiejętności. Wszyscy obecni goście skorzystali z lekcji – jeśli nie merytorycznie, to bez wątpienia metodycznie.

Nauka miękkiego padania

Maj 23, 2018 - 10:03
Opublikowano w:

„Nauka miękkiego padania”- taki był temat kolejnej lekcji otwartej w naszej szkole. Uczennice klasy III E, pod kierunkiem pana Marka Grabowskiego, ćwiczyły trudną sztukę miękkiego padania. Okazało się, że ta umiejętność jest ważna dla wszystkich i to nie tylko na zajęciach z JUDO… bo przecież każdy z nas czasami potyka się, a zdarza się, że upadnie i wtedy zakodowane odruchy chroniące nasz szkielet i głowę przed urazami są bezcenne. Metody stosowane prze nauczyciela w sposób wyraźny pokazały, że zajęcia z wychowania fizycznego, nawet w małej sali, mogą przebiegać perfekcyjnie.

BK

Zgadnij, jaka to roślina?

Maj 22, 2018 - 08:04
Opublikowano w:

O tym jak  i o  innych tajemnicach biologii można było dowiedzieć się 21 maja 2018 roku  na lekcji prowadzonej przez panią Katarzynę Graczyk w klasie III HI.

Tematem było Porównanie roślin nagozalążkowych i okrytozalążkowych.

Głównym atutem zajęć były ćwiczenia praktyczne. Uczniowie na podstawie autentycznych  – nie na fotografiach - liści, gałązek kwiatów charakteryzowali rośliny, szukali gatunków, wskazywali różnice między poszczególnymi przedstawicielami świata roślin.

Lekcje otwarte – maj 2018

Maj 16, 2018 - 21:14
Opublikowano w:

1. Biologia

Prowadzący: Katarzyna Graczyk

Termin:  21.05 2018r. 4 godzina lekcyjna (10:35 – 11:20)

Temat: Porównanie roślin nagozalążkowych i okrytozalążkowych.

Klasa: III HI

Sala: 213C

2.  Wychowanie fizyczne

Prowadzący: Marek Grabowski

Termin: 22.05.2018r., 2 godzina lekcyjna (8:50 – 9:35)

Temat: Nauka „miękkiego” padania.

Klasa: III E/1

Sala: 114C

3. Stosowanie zasad księgowych w różnych obszarach ewidencji

Głosujemy na Belfra Roku!

Maj 14, 2018 - 22:35
Opublikowano w:
Janusz Gniewkowski - nauczyciel przedmiotów zawodowych związanych z logistyką w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego imienia Stefana Batorego w Koninie. W naszej szkole pracuje od września 2009r. Absolwent WSHE w Łodzi - licencjat z logistyki, magister rachunkowości, aktualnie student Politechniki Łódzkiej Wydziału Inżynierii Środowiska.
Jest dowódcą konińskiej Jednostki Strzeleckiej 4150 Konin w stopniu podporucznika ZS STRZELEC, proobronnej organizacji społeczno- wychowawczej, opartej na zasadach organizacji wojskowej.

Drużyna ZSCKU pobiegła dla tych, którzy nie mogą

Maj 07, 2018 - 21:21
Opublikowano w:
W dniu 06 maja 2018 r. odbył się w Poznaniu bieg Wings For Life World Run. Brało w nim udział prawie 8 tysięcy uczestników, w tym dwóch nauczycieli z naszej szkoły - Pan Janusz Gniewkowski oraz Pan Jacek Marciniak. Jest to nietypowy bieg, w którym meta goni biegaczy. W niedzielę zawodnicy wystartowali równocześnie w kilkunastu miejscach na świecie. Poznań był jedynym polskim miastem, w którym odbywała się impreza. Całość startowego za bieg jest przeznaczana na działalność charytatywną jako wsparcie badań nad leczeniem przerwanego rdzenia kręgowego.

Strony