Październik 2018

Manewry Potażniki 2018

Październik 28, 2018 - 21:18
Opublikowano w:
W dniu 27 października 2018 roku odbyły się zajęcia specjalistyczne na strzelnicy sportowej w Potażnikach. Brali w nich udział członkowie Jednostki Strzeleckiej 4150  Konin z naszej szkoły wraz z opiekunami: porucznikiem Januszem Gniewkowskim,  chorążym Jackiem Marciniakiem, chorążym Markiem Granicznym oraz strzelcem Wiolettą Topolską. W trakcie zajęć odwiedzili nas niespodziewani goście - dyrektor szkoły Krzysztof Pachciarz oraz wicedyrektorzy: Ewa Dąbrowska i Katarzyna Ciszak. 
 

Konkurs Pieśni i Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

Październik 26, 2018 - 19:39
Opublikowano w:

W ramach tegorocznych obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, rocznicy szczególnej, bo setnej, 24 października odbył się
w naszej szkole Konkurs Pieśni i Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Młodzież z klas technikum, liceum i branżowej szkoły zaprezentowała się
w zróżnicowanym repertuarze: od pieśni z czasów I wojny światowej, poprzez patriotyczne piosenki okresu PRL, aż po współczesne kompozycje będące ścieżkami dźwiękowymi znanych rodzimych produkcji kinowych.

Słuchacze ZSCKU porządkowali konińskie cmentarze...

Październik 22, 2018 - 08:14
Opublikowano w:

Dnia 20 i 21 października 2018 r. Samorząd Słuchaczy  po raz kolejny zorganizował akcję, podczas której odbyło się porządkowanie cmentarza Ewangelickiego oraz cmentarza wojskowego z okresu I wojny światowej. Dzięki temu oczyszczone zostały stare, zapomniane groby. Uczestnicy akcji odwiedzili także i zapalili symboliczną świeczkę pamięci na mogile znanej konińskiej pisarki - Zofii Urbanowskiej.

 Słuchaczy wspierali  opiekunowie:  p. Wioletta Topolska, p. Ewa Gal oraz p. Jacek Marciniak.

„Dzień Kota” w ZSCKU

Październik 18, 2018 - 20:23
Opublikowano w:

Dnia 12 października 2018 roku, w naszej szkole odbyły się „otrzęsiny” klas pierwszych zwane potocznie „Dniem Kota”. Pierwszoklasiści, zanim zostali przyjęci do grona uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego, musieli sprostać zadaniom, które zostały przygotowane przez ich starsze koleżanki z Samorządu Uczniowskiego.

Dzień Integracji dla słuchaczy klas wieczorowych

Październik 18, 2018 - 09:29
Opublikowano w:

W dniu 17 października 2018 roku odbył się w naszej szkole Dzień Integracji dla słuchaczy klas wieczorowych. Zajęcia rozpoczęły się od testu międzyprzedmiotowego. Następnie odbyły się gry i zabawy integracyjne oraz ćwiczenia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Przeprowadzili je członkowie Jednostki Strzeleckiej 4150 z naszej szkoły.

W trakcie zabaw słuchacze mogli się wykazać koncentracją, umiejętnością uważnego słuchania, a przede wszystkim umiejętnością radzenia sobie w grupie w „trudnych” sytuacjach. Liczyła się również wyobraźnia i poczucie humoru.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

Październik 18, 2018 - 09:25
Opublikowano w:

Ruszyła kolejna edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Jej tegoroczne hasło przewodnie to: Przedsiębiorczość jako funkcja przedsiębiorcy.

 W ZSCKU eliminacje szkolne przeprowadzono 15.10.2018r. Udział w nich  wzięło 45 uczniów z klas technikum ekonomicznego i handlowego. 

Olimpiada cieszy się coraz większą popularnością – finaliści zwolnieni są bowiem z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Za uczestników jak zwykle trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

WB

Konkurs na logo i nazwę centrum aktywizacji

Październik 16, 2018 - 18:58
Opublikowano w:

Zagłosuj na najlepszą propozycję nazwy i logo budynku planowanego na centrum aktywizacji społeczno-gospodarczej przy ul. Wojska Polskiego 2b w Koninie!

W konkursie wzięła udział młodzież z konińskich szkół i inni mieszkańcy Konina. Wybierz Twoim zdaniem najlepsze propozycje.

Wybrani przez Ciebie uczestnicy konkursu mają szanse na nagrody pieniężne: 700 zł za I miejsce oraz po 450 zł za II i III miejsce w każdej z kategorii.

Strony