Grudzień 2018

„Cicha noc…”- Wigilia szkolna

Grudzień 22, 2018 - 14:35
Opublikowano w:

21 grudnia, jak co roku, w naszej szkole miało miejsce spotkanie wigilijne, w którym brali udział pracownicy ZS CKU oraz przyjaciele szkoły. Wszyscy byliśmy uczestnikami „betlejemskich wydarzeń”. Były życzenia, zakręciła się też  łezka w oku…  Ten magiczny czas sprzyja  serdecznościom...  Każdą ze scen jasełek - Zwiastowania, Nawiedzenia, Narodzenia- wieńczyło powtarzane za Ewangelią zapewnienie: „Nie lękajcie się. Ja jestem z wami”. 

KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ W JĘZYKU ANGIELSKIM

Grudzień 22, 2018 - 14:28
Opublikowano w:

W dniu 18 grudnia 2018 roku odbyło się ogłoszenie wyników oraz uroczyste wręczenie nagród za udział w Konkursie na Kartkę Bożonarodzeniową w języku angielskim organizowanym przez p. Annę Tarkę. W konkursie brali udział słuchacze form wieczorowych naszej szkoły (szkoła podstawowa dla dorosłych i gimnazjum dla dorosłych). Celem Konkursu było zmotywowanie słuchaczy do nauki języka angielskiego, gdyż ich zadaniem było nie tylko zaprojektowanie i wykonanie kartki bożonarodzeniowej, ale również ułożenie życzeń świątecznych. Komisja w składzie: p. wicedyrektor Katarzyna Ciszak, p.

Nie lękajcie się… na Oddziale Onkologicznym

Grudzień 21, 2018 - 08:03
Opublikowano w:

Wyjątkowych widzów miały tradycyjne jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły. 20 grudnia pacjenci i personel Oddziału Onkologicznego konińskiego szpitala stali się świadkami zrekonstruowanych sprzed dwóch tysięcy lat wydarzeń. Każdą ze scen- Zwiastowania, Nawiedzenia, Narodzenia- wieńczyło powtarzane za Ewangelią zapewnienie: Nie lękajcie się. Ja jestem z wami.

Konkurs Recytatorski

Grudzień 19, 2018 - 16:49
Opublikowano w:
W dniu 19 grudnia 2018r. odbyła się w naszej szkole I edycja Konkursu Recytatorskiego pod hasłem:"Dla Niepodległej-1918-2018". Młodzi recytatorzy prezentowali jeden tekst o tematyce patriotycznej. Spośród uczniów klas: 3P, 2L oraz 1PB , wyłoniono troje laureatów:
  • A.Frankowska,
  • M.Siwińska,
  • M Łyskawa.
Wyróżnienia otrzymali także: P. Górna, M. Wesołowski oraz O. Głąb. Wyróżnieni uczniowie będą rywalizować w czasie Dnia Humanisty o laur zwycięstwa.
AS 

Szkolne Koło Biblioteczne wspiera Szkolny Ośrodek Wychowawczy

Grudzień 19, 2018 - 16:47
Opublikowano w:

W dniu 18.12.2018r. uczennice z Koła Bibliotecznego: Natalia Bąkowska i  Kamila Urbańska z klasy 1PB  pod opieką pani Doroty Sobiś - Kierownik Multimedialnego Centrum Informacji, odwiedziły bibliotekę w Szkolnym Ośrodku Wychowawczym im. Janusza Korczaka . Uczennice przekazały paczki z książkami, które wcześniej podarowali  uczniowie ZS CKU.

Coroczna  akcja ma na celu promowanie  czytelnictwa wśród młodzieży, a przy okazji …służy celom charytatywnym.

DS

Finał Świątecznej Paczki

Grudzień 19, 2018 - 16:43
Opublikowano w:

Przez dwa tygodnie uczniowie, słuchacze form zaocznych oraz nauczyciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie brali udział w zbiórce żywności trwałej, środków chemii gospodarczej i higieny osobistej, a także prezentów indywidualnych dla naszych podopiecznych. Zapakowane prezenty dostarczyliśmy w sobotnie popołudnie (15 grudnia 2018).

Telefony zaufania dla młodzieży

Masz problem i szukasz osoby, do której możesz się z nim zwrócić?Czujesz się samotny, potrzebujesz wsparcia i rozmowy z życzliwą osobą? Zadzwoń do nas, lub napisz wiadomość. Telefon Zaufania skierowany jest do dzieci i młodzieży. Możesz do nas zadzwonić codziennie, od 12.00 do 2.00 w nocy. Możesz także zarejestrować się na naszej stronie i napisać do nas wiadomość. Jest coś, czym chcesz się z nami podzielić?

Pedagog z ZSCKU Wolontariuszem Roku

Zródło: Przegląd Koniński" 6.12.2018

Beata Roskosz została Wolontariuszem Roku 2018 w konkursie, jaki co roku odbywa się w Koninie. Ponadto wręczono nagrody laureatom dwóch innych plebiscytów – „Przedsiębiorca z Sercem” i „Supernowa”. A wszystko odbyło się podczas gali z okazji Dnia Wolontariusza zorganizowanej przez miasto.

Profilaktyka uzależnień

Realizujemy następujące programy profilaktyczne w roku szkolnym 2019/2020

I. Program: "ARS- czyli jak dbać o miłość"

Miło nam poinformować, iż program „ARS, czyli jak dbać o miłość” został oficjalnie wpisany do Bazy Programów Rekomendowanych, jako program obiecujący.

Strony