Luty 2019

Tańczyli przeciw przemocy

Luty 19, 2019 - 15:40
Opublikowano w:
W walentynkowy czwartek jak co roku od kilku lat przypadał dzień, w którym kobiety na całym świecie łączą się ze sobą w tańcu przeciwko przemocy... i my dołączyłyśmy!!!
Dziękuję dziewczętom z klas: I policyjnej i bezpieczeństwa wewnętrznego, II policyjnej, III policyjnej!!!
Wspaniale że byłyście!!!
MN

Z wizytą u Jej Królewskiej Mości

Luty 16, 2019 - 22:26
Opublikowano w:

W dniu 11 lutego 2019 r. dwudziestu uczniów z klas 1PB, 1L, 1LE, 3BW, 3L i 3H wyruszyło z Konina do stolicy Anglii – Londynu. Po przekroczeniu granic Niemiec, Holandii oraz Belgii czekała nas przeprawa promowa w Calais we Francji. …I wreszcie znaleźliśmy się w samym sercu Anglii – Londynie. Przygodę z Wielką Brytanią zaczęliśmy od krótkiego spaceru po Greenwich.

Pogadanka w Szkole Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Kramsku

Luty 14, 2019 - 09:56
Opublikowano w:

13 lutego 2018 roku chorąży Jacek Marciniak oraz chorąży Marek Graniczny przeprowadzili pogadankę w Szkole Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Kramsku na temat działalności Związku Strzeleckiego Strzelec. Uczniowie uzyskali wiedzę o kierunkach kształcenia w ZS CKU na formach dziennych i zaocznych. Po prelekcji, młodzież wraz z nauczycielami, mogła obejrzeć wystawę sprzętu wojskowego oraz broni. Dziękujemy za zaproszenie Panu Dyrektorowi Januszowi Grzesiakowi oraz pani Oli Lipskiej, naszej absolwentce.   

MG

Kultura organizacyjna w Policji

Luty 12, 2019 - 13:45
Opublikowano w:
W piątek 08 lutego uczniowie klas trzecich policyjnej i bezpieczeństwa wewnętrznego uczestniczyli w spotkaniu z policjantką z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KMP w Koninie. Głównym tematem spotkania była "Kultura organizacyjna w Policji". Oprócz niezbędnych konkretów uczniowie zapoznali się ze specyficznym żargonem policyjnym i zarobkami w Policji.
Kolejne spotkanie w piątek 15 lutego.
MN

Każdy zasługuje na wsparcie …

Luty 09, 2019 - 21:44
Opublikowano w:

Dziewczyny z Klubu Młodego Ekonomisty przeprowadziły zbiórkę dla bezdomnych – podopiecznych Fundacji Sercem Przyprawionej. Zbierały kubki termiczne, kurtki, czapki i szaliki, a także artykuły spożywcze – herbatę, cukier, miód i konserwy. Uczennice klasy 2 E, wraz z opiekunem , jeszcze tego samego dnia przekazały zebrane rzeczy do Jadłodzielni przy ul. 3 Maja.

Musztra paradna | Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich

Luty 07, 2019 - 09:17
Opublikowano w:
1 lutego (piątek) grupa musztry paradnej dwukrotnie wystąpiła na uroczystości Dnia Patrona w 100 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Szkole Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich.

Manewry strzeleckie „GODAWIEC” 26.01.2019 r.

Luty 06, 2019 - 09:55
Opublikowano w:

W dniu 26 stycznia Jednostka Strzelecka 4111 Poznań-Luboń zorganizowała manewry na terenie opuszczonej bazy rakietowej, której to pozostałości schowane są w głębi lasu w miejscowości Złotniki.

W ramach ćwiczeń powstał ścisły scenariusz działań oraz klimatyczne wprowadzanie historią, która została napisana na potrzeby manewrów.