Luty 2019

Wybieram wybory

Luty 27, 2019 - 12:45
Opublikowano w:

26 lutego 2019 roku na terenie Zespołu Szkól Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie odbył się szkolny etap  III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram wybory". Uczestnicy pilnie  rozwiązywali test przesłany  przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze.

Wyniki 14 marca.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów.

Klasa 2P na warsztatach muzealnych

Luty 27, 2019 - 09:35
Opublikowano w:

26 lutego klasa 2P wzięła udział w warsztatach muzealnych. Młodzież miała okazję obejrzeć zbiór 67 ikon z okresu XVII-XIX/XX wieku. Dzieła pochodzą z Rosji, Estonii oraz Ukrainy i stanowią interesujący zbiór zabytków kultury prawosławia.

Warsztaty muzealne opracowane zostały  na kanwie wystawy: ”Ikona w zbiorach Muzeum Okręgowego w Koninie”.

Jeden dzień ze służby Wiktora - Przodownika Policji Państwowej

Luty 26, 2019 - 08:44
Opublikowano w:
18 lutego dwie uczennice z klasy 2P w nagrodę za nieustającą chęć angażowania się w praktycznie każde przedsięwzięcie szkolne i pozaszkolne, uczestniczyły wraz z opiekunem w spektaklu organizowanym z okazji 100-lecia istnienia Policji. Widowisko miało charakter edukacyjno-historyczny pt. "Jeden dzień ze służby Wiktora - Przodownika Policji Państwowej", przygotowane zostało pod pieczą Policjantów z wydziału komunikacji Wojewódzkiej Komendy Policji w Poznaniu. Zaproszeni byli dyrektorzy, opiekunowie i uczniowie z wszystkich wielkopolskich szkół kształcących klasy o profilu policyjnym.

Spotkanie klas maturalnych z przedstawicielami WSKM z Konina

Luty 25, 2019 - 09:45
Opublikowano w:

Dnia 22.02.2019r. w naszej szkole odbyło się spotkanie klas maturalnych z przedstawicielami Wyższej Szkoły Kadr Menedżerskich z Konina. Młodzież w ciekawy sposób mogła dowiedzieć się o istniejących na uczelni kierunkach i formach kształcenia. Na koniec każdy z uczestników otrzymał drobny upominek.

Zapraszamy za rok.

IP

Drużyna Szpiku w naszej szkole

Luty 23, 2019 - 11:24
Opublikowano w:

Dnia 21.02.2019 roku w naszej szkole gościliśmy przedstawicielkę fundacji „Drużyna Szpiku” z Poznania. Pani Maria zapoznała uczniów z chorobami nowotworowymi krwi oraz wyjaśniła, w jaki sposób można zostać dawcą szpiku kostnego. Zachęcała również młodych ludzi do zasilenia szeregów potencjalnych dawców. Uświadamiała, iż dawcą może zostać każdy po ukończeniu 18 roku życia, a proces oddawania szpiku nie jest bolesnym zabiegiem. Młodzież była poruszona, z wielkim entuzjazmem podeszła do tematu pomocy, wyraziła także chęć organizowania częstszych spotkań i prelekcji związanych z tym wątkiem.

PRELEKCJA NA TEMAT UNII EUROPEJSKIEJ I PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Luty 22, 2019 - 09:55
Opublikowano w:

W dniu 20 lutego br. w naszej Szkole odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące UE i Parlamentu Europejskiego zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Prointegracyjne Europa. W murach ZSCKU gościli studenci Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego: p. Anna Milińska i p. Piotr Laskowski. Nad całością zaś czuwał p. Robert Smoleń-prezes Polskiego Stowarzyszenia Prointegracyjnego Europa, b. obserwator w Parlamencie Europejskim (2003-2004), poseł do Parlamentu Europejskiego (2004), b. przewodniczący sejmowej Komisji ds. UE (2004-2005).

Manewry Strzeleckie Luboń 2019

Luty 22, 2019 - 09:50
Opublikowano w:

W dniach 16-17 lutego Jednostka Strzelecka 4111 Poznań-Luboń zorganizowała manewry na terenie dorzecza Warty w Luboniu, w których brały udział jednostki strzeleckie z Poznania, Lubonia, Konina, Kalisza oraz Zielonej Góry. Strzelcy z Batorego brali w nich aktywny udział. W ramach ćwiczeń powstał ścisły scenariusz działań, który została napisana na potrzeby manewrów.

Twoja Inicjatywa – Twój pierwszy biznes

Luty 22, 2019 - 09:39
Opublikowano w:

Marketing, prawo, public relations i globalizacja to głównie kierunki paneli wykładowych podczas konferencji „Twoja Inicjatywa – Twój pierwszy biznes”  organizowanej przez Konińską Izbę Gospodarczą oraz Wielkopolską Radę Trzydziestu działającej przy Marszałku Województwa Wielkopolskiego.

Konferencja odbyła się w dniu 21 lutego 2019 roku w PWSZ w Koninie. Przedstawiciele klas maturalnych  wysłuchali prelekcji, a ich reprezentantka – Aleksandra, udzieliła wywiadu do TV Wlkp.

Tańczyli przeciw przemocy

Luty 19, 2019 - 15:40
Opublikowano w:
W walentynkowy czwartek jak co roku od kilku lat przypadał dzień, w którym kobiety na całym świecie łączą się ze sobą w tańcu przeciwko przemocy... i my dołączyłyśmy!!!
Dziękuję dziewczętom z klas: I policyjnej i bezpieczeństwa wewnętrznego, II policyjnej, III policyjnej!!!
Wspaniale że byłyście!!!
MN

Z wizytą u Jej Królewskiej Mości

Luty 16, 2019 - 22:26
Opublikowano w:

W dniu 11 lutego 2019 r. dwudziestu uczniów z klas 1PB, 1L, 1LE, 3BW, 3L i 3H wyruszyło z Konina do stolicy Anglii – Londynu. Po przekroczeniu granic Niemiec, Holandii oraz Belgii czekała nas przeprawa promowa w Calais we Francji. …I wreszcie znaleźliśmy się w samym sercu Anglii – Londynie. Przygodę z Wielką Brytanią zaczęliśmy od krótkiego spaceru po Greenwich.

Strony