Marzec 2019

Szósty Drużynowy Turniej Judo Klas Mundurowych o Puchar Dyrektora ZS CKU w Koninie

Marzec 28, 2019 - 08:36
Opublikowano w:

W dniu 27 marca na hali sportowej MOSiR odbył się Szósty Drużynowy Turniej Judo Klas Mundurowych o Puchar Dyrektora ZS CKU w Koninie. Rywalizowali uczniowie z trzech klas: III P, IIIBW i III E. Pojedynki były bardzo wyrównane i emocjonujące. Często kończyły się efektownymi rzutami i technikami walki w parterze. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyła klasa III P. Srebrne medale przypadły uczniom z klasy III BW a na trzecim stopniu podium uplasowała się klasa III E.

Młody przedsiębiorca

Marzec 26, 2019 - 22:20
Opublikowano w:

Młody przedsiębiorca - to tytuł  konkursu, w którym uczennice klasy drugiej technikum ekonomicznego zaprezentowały swój pomysł. Wydarzenie miało miejsce  podczas przesłuchań  26 marca.

Food truck w wersji brytyjskiego autobusu- to właśnie  propozycja naszych młodych uczestników.

Trzymamy kciuki za powodzenie - finał konkursu podczas targów przedsiębiorczości 13 kwietnia 2019.

AR

Dzień przedsiębiorczości

Marzec 25, 2019 - 16:17
Opublikowano w:

Dnia 20-03-2019 uczniowie z klas ekonomicznych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie w ramach 16 edycji programu „Dzień przedsiębiorczości” odwiedzili konińskie zakłady pracy: CreditAgricole Bank Polska SA, Państwową Inspekcję Pracy Oddział w Koninie oraz Urząd Miejski w Koninie.

Przyszli pracownicy mogli zapoznać się z zakresem obowiązków , funkcjonowaniem, organizacją oraz  zarządzaniem w odwiedzanych zakładach pracy.

Dzień Świętego Patryka w naszej szkole

Marzec 25, 2019 - 11:04
Opublikowano w:

21 marca 2019 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego celebrowaliśmy Dzień Świętego Patryka. Święto przypada 17 marca i jest szczególnie bliskie wszystkim Irlandczykom, gdyż Św. Patryk był biskupem, apostołem oraz patronem Irlandii, a  17 marca to dzień jego śmierci. W Irlandii (i nie tylko) tego dnia wszyscy wkładają zielone ubrania, idą do kościoła, bawią się i jest to dzień wolny od pracy.Dla uczniów naszej szkoły takie święto to doskonała  okazja, by zaznajomić się z elementami kultury anglosaskiej.

Dzień Handlowca

Marzec 22, 2019 - 12:46
Opublikowano w:

To już tradycja w ZSCKU, że 21 marca  obchodzimy Dzień Handlowca. Celem organizacji tego dnia jest przybliżenie młodzieży bardzo interesującego, a jednocześnie pełnego wyzwań zawodu - Technika Handlowca. Jako szkoła kształcąca w różnych zawodach staramy się, aby uczniowie rozwijali swoje pasje, zainteresowania zawodowe, poszerzali swoją wiedzę odnośnie zawodów, zwłaszcza tych najbardziej poszukiwanych na lokalnym i regionalnym rynku pracy .

W pierwszy dzień wiosny „odetchnęli kulturą”… Beksiński nieznany

Marzec 21, 2019 - 13:30
Opublikowano w:

21 marca klasa 3L uczestniczyła w wykładzie multimedialnym w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, pt.”Beksiński nieznany”. Młodzież miała możliwość zapoznania się z biografią oraz grafikami tego tragicznie zmarłego artysty. Na wystawie pokazane zostały fotografie i grafiki komputerowe oraz fotomontaże najznakomitszego artysty XX wieku. Prezentację  wzbogaciły pokazy wprowadzające uczniów  w wirtualną rzeczywistość dzieł Zdzisława Beksińskiego. W czasie wystawy mieliśmy okazję, by  zobaczyć mało znany dorobek artysty, jego wrażliwość na świat oraz fascynację zdobyczami nowoczesności.

Czy komputer może myśleć? Czyli o sztucznej inteligencji słów kilka...

Marzec 20, 2019 - 13:50
Opublikowano w:

To temat wykładu doktora Pawła Sobczaka w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie, w którym uczestniczyli uczniowie klas informatycznych, tj. 1HI oraz 3I.
Temat bardzo aktualny działu nauki rozwijającego się dziś bardzo dynamicznie. Prowadzący opisał funkcjonowanie mózgu ludzkiego, ukazał  wady i zalety sztucznej inteligencji (SI,  ang.   artificial intelligence , AI). Ludzki mózg pracuje z prędkością  ok. 102 Hz, a komputer... z  dużo większą! śr. 3GHz. a pomimo tej dużej różnicy ludzki mózg zużywa dużo mniej energii do swojej pracy.

"Decydujące starcie" - M-lab

Marzec 19, 2019 - 20:30
Opublikowano w:

Dnia 19.03.2019 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie M-LAB, zatytułowanym: „decydujące starcie”, którego głównym celem było wspieranie rozwoju młodzieży - w szczególności: pobudzanie kreatywnego myślenia, podniesienie kompetencji prototypowania i testowania własnych pomysłów oraz kultywowanie postaw partycypacji obywatelskiej. Uczniowie naszej szkoły w 5 zespołach mieli za zadanie wykonać 5 instalacji plastyczno-przestrzennych, ożywiających 5 pomysłów na kreatywne miejsce dla młodzieży, które ma powstać na terenie Konina.

Strony