Kwiecień 2019

VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Kulturze Wielkiej Brytanii

Kwiecień 07, 2019 - 11:52
Opublikowano w:

Kto to jest "bobby"? Jak nazywa się speaker i Izbie Gmin brytyjskiego parlamentu? Do którego roku życia istnieje obowiązek szkolny w Anglii?

Te i inne wątpliwości rozwiane zostały podczas VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Kulturze Wielkiej Brytanii. Impreza odbyła się 5 kwietnia 2019r. Brały w niej udział trzyosobowe drużyny ze szkół podstawowych powiatu konińskiego. Uczestnikami byli uczniowie klas ósmych. Zmagania polegały na rozwiązaniu testu wyboru w aplikacji Kahoot oraz odpowiedzi na wylosowane pytania.

Pielgrzymka maturzystów

Kwiecień 04, 2019 - 08:28
Opublikowano w:

2 kwietnia br. 60 tegorocznych maturzystów z naszej szkoły uczestniczyło w pielgrzymce na Jasną Górę. Razem z uczniami pielgrzymowali ich wychowawcy oraz katecheci. Uczestniczyliśmy w konferencji, Drodze Krzyżowej oraz Mszy świętej. Był też czas na indywidualną modlitwę i refleksję. Wysłuchaliśmy wielu świadectw młodych ludzi, którzy przekonywali, że spełnienie, radość i szczęście daje Jezus, a nie alkohol, narkotyki czy pornografia. Główny prelegent, ks.

Nasi muzycy na Powiatowym Zjeździe Delegatów Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Kwiecień 04, 2019 - 08:23
Opublikowano w:

Dnia 03.04.2019 w Konińskim Ratuszu odbył się Powiatowy Zjazd Delegatów Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Członkowie Zespołu Muzycznego „ Midway” reprezentowanego przez jego członków, czyli Bartosza Kazimierczaka z klasy I L  oraz  Agatę  Śmiłowską , uczennicę   klasy I P, wraz z opiekunem p. Marcinem Pawlikiem,  zadbali o oprawę muzyczną uroczystości.

 Pani Krystyna Chowańska  przekazała podziękowania oraz  słowa uznania dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. S. Batorego w Koninie.

MP

Światowy Dzień Autyzmu

Kwiecień 03, 2019 - 10:50
Opublikowano w:
2 kwietnia to Światowy Dzień Autyzmu. Na prośbę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Koninie, oddział klasy policyjnej został oddelegowany do obstawy przemarszu ulicami Konina. Hasło tegorocznej parady brzmiało "Autyzm.Wystarczy zrozumieć". Na Placu Wolności uczniowie pomagali w przeprowadzeniu różnych konkurencji sportowych.
MN

Byliśmy jurorami w projekcie O!PLA…

Kwiecień 01, 2019 - 16:21
Opublikowano w:

1 kwietnia odwiedziliśmy już po raz kolejny konińskie Centrum Kultury i Sztuki. Tym razem klasy 3L i 3H wzięły udział w filmowym projekcie Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA.

Specyfika  tego przedsięwzięcia polega na tym, że odbywa ono się równolegle w 100 miastach Polski, jurorami są widzowie i to oni decydują o werdykcie. Dziś obejrzeliśmy dziewięć filmów w kategorii studyjnej  i zagłosowaliśmy na te, które w naszej opinii , były najciekawsze.

Z niecierpliwością czekamy na werdykt.

AS