Czerwiec 2019

WYNIKI KOŃCOWE XI KONKURSU WIEDZY O KONINIE I REGIONIE „Poznaj lepiej swoją okolicę” - KONIN – 07 czerwca 2019 r.

Czerwiec 09, 2019 - 10:54
Opublikowano w:

W dniu 07 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół CKU w Koninie zorganizowano doroczną imprezę regionalną - XI Wiosenny Konkurs Wiedzy o Koninie i regionie organizowany pod hasłem „Poznaj lepiej swoją okolicę”. Tematem wiodącym konkursu było: „Znani i nieznani Polacy - zasłużeni dla miasta Konina i regionu konińskiego”. W konkursie brali udział uczniowie klas gimnazjalnych i szkół podstawowych Miasta Konina oraz powiatu konińskiego.

Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej pt. „ABC UE”

Czerwiec 06, 2019 - 09:20
Opublikowano w:

W dniu 30 maja br. uczniowie klasy II BW i II P wzięli udział w konkursie pt. „ABC UE” zorganizowanym przez Szkolny Klub Europejski. Celem konkursu było:

  • zachęcenie młodzieży do czynnego zainteresowania się tematyką Unii Europejskiej
  • poszerzanie wiedzy o Unii Europejskiej, jej historii, mechanizmach działania
  • przygotowanie do egzaminu maturalnego z Wiedzy o Społeczeństwie (działy „Polska polityka zagraniczna”, „Polska, Europa, świat-stosunki międzynarodowe”).

Uczestnicy konkursu mieli zadanie rozwiązać test dotyczący następujących zagadnień:

Dzień Dziecka w Parku Chopina ul. Kościuszki w Koninie

Czerwiec 05, 2019 - 14:40
Opublikowano w:

Uczniowie z naszej szkoły z opiekunem Beatą Roskosz aktywnie uczestniczyli w organizacji VII edycji Dnia Dziecka w Parku Chopina w Koninie we współpracy z Towarzystwem Inicjatyw Obywatelskich w Koninie. Młodzież przeprowadzała zabawy i konkursy dla dzieci i ich rodzin na stoisku TIO. Główny celem przedsięwzięcia była integracja grupy, współpraca w zespole, praca na rzecz środowiska oraz rozwijanie kreatywności i samodzielności. W tym roku święto odbywało się pod patronatem Zofii Urbanowskiej i było bardzo proekologiczne.
Z naszej szkoły udział w przedsięwzięciu wzięli:

Akceptujemy różnice - Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu

Czerwiec 05, 2019 - 14:36
Opublikowano w:

Doradca metodyczny MODN w Koninie, specjalista pedagogiki specjalnej - Beata Woźniak przeprowadziła  w klasach II P i II L warsztaty na temat "Akceptujemy różnice - Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu".  Świadomość społeczna w kwestii autyzmu jest bardzo niska. Reakcje na odmienne zachowanie osób z autyzmem bywają okrutne i krzywdzące. Dlatego celem zajęć  było kształtowanie postawy akceptacji wobec osób z zaburzeniami spektrum autyzmu.

WYBRALIŚMY WOLNOŚĆ

Czerwiec 05, 2019 - 10:53
Opublikowano w:

Pod takim hasłem 4 czerwca 2019 r. w II LO w Koninie odbyła się debata z okazji 30-lecia częściowo wolnych wyborów do Sejmu i całkowicie wolnych do Senatu. W projekcie tym udział wzięła również młodzież z naszej szkoły. W warsztatach prowadzonych na temat: „Co młodzi koninianie mogą zrobić dla wykluczonych?” reprezentowały nas uczennice Jagoda Rakowska z klasy 1 PB i Adrianna Gabryś z klasy 2HI, natomiast w debacie wzięła udział młodzież z klasy 2P. Po 2-godzinnych warsztatach nastąpiło podsumowanie projektu i debata.