Wrzesień 2019

Sukces strzelców z Batorego

Wrzesień 30, 2019 - 20:04
Opublikowano w:

W sobotę 28 września, odbył się zorganizowany przez Związek Strzelecki „Strzelec”, jednostki z Lubonia i Poznania ,III Bieg Pamięci Orląt Lwowskich . W biegu uczestniczyły drużyny z organizacji proobronnych i klas mundurowych. Uczestnicy biegli na dystansie 2 km w pełnym umundurowaniu, obowiązkowo w kamizelkach wojskowych, z atrapą broni AK oraz z plecakiem obciążonym trzema  butelkami wody. Na trasie biegu ustawiono  przeszkody imitujące te z  pola walki oraz zadania do wykonania, np.

Zasada „4M - Marzysz, Myślisz, Mówisz, Masz”

Wrzesień 24, 2019 - 19:30
Opublikowano w:

W dniu 23.09.2019 r. Klub Młodego Ekonomisty zorganizował wyjście dla klubowiczów oraz wyróżnionych osób z klasy II LE na II Wielkopolski Kongres Gospodarczy, który odbył się w  auli PWSZ w Koninie. Młodzież uczestniczyła w III panelach dyskusyjnych:

I - Procesy migracyjne a rynek pracy,

II - Sukcesja w biznesie,

III -  Transformacja regionu – szansa dla biznesu. 

Spotkaniu przyświecała   zasada „4M - Marzysz, Myślisz, Mówisz, Masz”.

Zawody strzelecko-obronne klas mundurowych powiatu konińskiego

Wrzesień 23, 2019 - 18:29
Opublikowano w:

W dniu 20 września 2019 r. odbyły się zawody strzelecko-obronne klas mundurowych. Rywalizacja została przeprowadzona na obiektach Ligi Obrony Kraju w Potażnikach. Obejmowała ona: strzelanie z broni bocznego zapłonu 5,6 mm (TOZ-12), rzut granatem do celu oraz test wiedzy na temat wydarzeń z września 1939 r.

Drużyna szkolna w składzie: Martyna Szuster z klasy III P, Piotr Andrzejczak z klasy III BW oraz Szymon Kowalski z klasy II LE zajęła wysokie 5 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Opiekunem drużyny był pan Jacek Marciniak.

JM

Sprzątanie Świata

Wrzesień 23, 2019 - 08:52
Opublikowano w:

W dniach 20-22 września 2019 odbyła się 25 jubileuszowa edycja akcji Sprzątanie Świata. Hasło przewodnie tegorocznej kampanii brzmiało „Nie śmiecimy – sprzątamy -zmieniamy!”. W tym roku podejmujemy działania, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów. Będziemy starać się coraz bardziej być odpowiedzialnymi konsumentami. Zachęcamy klasy do podpisywania deklaracji „Organizujemy uroczystości klasowe bez plastiku”. Do końca września czekamy na krótkie, klasowe filmiki pod hasłem „Zmieniamy siebie, nie klimat”.

Dyscyplina, nauka i integracja – obóz unitarny klas pierwszych ZS CKU

Wrzesień 22, 2019 - 20:32
Opublikowano w:

Tradycyjnie już od  5 lat w   pierwszych   weekendach września młodzież klas pierwszych integruje się na obozie unitarnym organizowanym przez Związek Strzelecki „Strzelec” działający przy ZS CKU w Koninie .Głównym komendantem  i  organizatorem obozu był p. Janusz Gniewkowski.

021| ANIMATOR CZASU WOLNEGO

Cel: zapoznanie uczestników z wymogami zawodowymi stawianymi osobom zainteresowanym podjęciem pracy w charakterze animatora czasu wolnego, zdobycie przez uczestników umiejętności i wiedzy umożliwiających samodzielne wykonywanie pracy.

Adresaci: wszystkie osoby zainteresowane pracą jako animator czasu wolnego, lubiące pracować z dziećmi (opiekunki, nianie, rodzice, studenci, wolontariusze, harcerze), pracownicy branży: edukacyjnej, medycznej, rekreacyjnej, eventowej, turystycznej.

Wymagania: ukończone 18 lat

Strony