Listopad 2019

Jesienne Spotkania Recytatorów

Listopad 29, 2019 - 11:22
Opublikowano w:

W dniu 27.11.2019 r. uczennice z klasy 1 P zaprezentowały swój talent recytatorski na „Jesiennym Spotkaniu z Prozą” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie. Znaczna konkurencja nie przeszkodziła naszym recytatorkom w odniesieniu sukcesu. Roksana Kranc zaprezentowała fragment prozy Władysława Stanisława Reymonta z powieści „Chłopi” i tym samym zdobyła IV miejsce w konkursie, natomiast Żaneta Hernes przedstawiła podczas spotkania część tekstu „Zbrodni i kary” Fiodora Dostojewskiego, plasując się na V miejscu.

Manewry Potażniki 2019

Listopad 26, 2019 - 16:54
Opublikowano w:

W dniu 23 listopada 2019 roku odbyły się zajęcia specjalistyczne na strzelnicy sportowej w Potażnikach. Brali w nich udział członkowie Jednostki Strzeleckiej 4150  Konin z naszej szkoły wraz z opiekunami: chorążym Jackiem Marciniakiem oraz chorążym Markiem Granicznym.

Głównym celem zajęć było doskonalenie umiejętności posługiwania się bronią sportową. Na początku zajęć odbył się szczegółowy instruktaż stanowiskowy. Następnie odbył się pojedynek strzelecki z różnych rodzajów broni sportowej. Brali w nim udział wszyscy uczestnicy zajęć.

XXVIII Bieg o Lampkę Górniczą

Listopad 25, 2019 - 20:56
Opublikowano w:

W dniu 24 listopada 2019 r. odbyła się w naszym mieście kolejna edycja Biegu o Lampkę Górniczą. Od kilku lat uczniowie klas mundurowych oraz członkowie Jednostki Strzeleckiej 4150 z naszej szkoły biorą aktywny udział w jego organizacji oraz zabezpieczeniu. Nie inaczej było w tym roku. Od wczesnych godzin porannych wolontariusze wykonywali szereg zadań organizacyjnych, z których wywiązali się wzorowo.

Opiekunami młodzieży byli pani Magdalena Nijakowska oraz pan Jacek Marciniak.

JM

Tydzień Edukacji Globalnej

Listopad 25, 2019 - 20:53
Opublikowano w:

W związku z Tygodniem Edukacji Globalnej uczniowie klasy 2PB serdecznie zapraszają do udziału w zbiórce zabawek dla Oddziału Dziecięcego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku. Pragniemy dać zabawkom nowe życie. Prosimy, aby zabawki były czyste i nieuszkodzone. Zbiórka odbędzie się w czwartek (21.11.2019r.) oraz we wtorek (26.11.2019r.)od godziny 8.00 do godziny 10.30 na pierwszym piętrze budynku C.

Zapraszamy także wszystkie klasy do udziału w akcji Zakrętka.

Witaminka zamiast dymka

Listopad 25, 2019 - 20:47
Opublikowano w:

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu – 21 listopada 2019 - „Witaminka zamiast dymka”

W tym dniu proponujemy palaczom, aby podjęli próbę zerwania z nałogiem.

„Pokonasz głód nikotynowy, jedząc warzywa i owoce zawsze będziesz zdrowy”

PALENIE W LICZBACH

Finał konkursu Startup Shaker „Być Przedsiębiorcą”

Listopad 25, 2019 - 20:41
Opublikowano w:

W dniu 21.11.2019 r. odbył się finał konkursu Startup Shaker „Być Przedsiębiorcą”.

Nasi uczniowie przedstawili swój pomysł na innowacyjny biznes,a mianowicie Aplikację Mobilną, która miałaby rozwiązywać problem marnowania jedzenia i przyczynić się do oszczędności dla  szczupłego portfela studenta. Cały projekt był skrupulatnie opracowany, prototyp Aplikacji przygotował Patryk Nowak z klasy 2L. Wielkie brawa dla Patryka, ponieważ było to nie lada wyzwanie, a efektu końcowego nie powstydziłby się profesjonalista.

Julka

Listopad 24, 2019 - 21:12
Opublikowano w:

Nie znajdujemy właściwych słów. Wszystkie wydają się zbyt małe. Nie potrafimy zrozumieć.  Pytamy: dlaczego? Ale odpowiedzi dalej nie znamy.
Tak trudno cokolwiek pojąć, kiedy jedynym smakiem jest gorycz łez. I pustka.

Julka! Jak żyć bez Ciebie? Jak dalej wierzyć, marzyć? Co odpowiadać tym, co mówią: życie przed wami? Jak znieść milczący telefon? Pustą ławkę?

Sukces zespołu Midway

Listopad 21, 2019 - 18:52
Opublikowano w:
Miło nam poinformować, że szkolny zespół muzyczny " Midway " podczas udziału w XII Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej zajął III miejsce w swojej kategorii.
Konkurs odbył się 19.11.2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie. Poziom prezentowanych utworów był bardzo wysoki i zróżnicowany.
W konkursie brały udział zespoły wokalne, wokalno - instrumentalne, chóry oraz soliści.
 
Gratulujemy naszym wykonawcom. 

"Szkoła Naszych Marzeń" - BEZ RELACJI NIE MA EDUKACJI

Listopad 20, 2019 - 17:17
Opublikowano w:
13 listopada 2019 roku nasza szkoła wzięła udział w Konińskim Dniu Relacji. Fundamentem SZKOŁY NASZYCH MARZEŃ jest przede wszystkim dbałość o relacje oraz komunikacja, która jest oparta na empatii, szacunku i zrozumieniu swoich potrzeb oraz otoczenia.
Młodzież świetnie bawiła się przy wykonywaniu ciekawych zadań - np. redagowaniu Kodeksu Dobrych Relacji czy projektowaniu Szkoły Naszych Marzeń.

Eliminacje okręgowe V edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

Listopad 17, 2019 - 12:38
Opublikowano w:

14 listopada 2019r. w całej Polsce odbyły się eliminacje okręgowe V edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego do zawodów okręgowych przystąpiło 21 uczniów z 5 wielkopolskich szkół. ZSCKU reprezentowały uczennice technikum ekonomicznego: Emilia Budzińska, Wiktoria Ligocka i Izabela Szczepaniak z klasy IV oraz Magdalena Ratajewska i Lidia Witczak z klasy III.

Strony