Grudzień 2019

I uczłowiecz człowieka jak uczłowieczyłeś siebie…

Grudzień 25, 2019 - 16:39

20 grudnia 2019 roku spotkaliśmy się w gronie naszej szkolnej społeczności, by jak co roku dotknąć tajemnicy Bożego Narodzenia. Pamiętaliśmy przede wszystkim o pustym miejscu przy stole i minutą ciszy uczciliśmy pamięć Julki Jakubowskiej, po której obecności  „wciąż drży powietrze”. Choć „zabrakło znów czyjegoś głosu”, ufnie prosiliśmy o ponowne narodzenie Wielkiej- Maleńkiej Miłości słowami Kolędy dla nieobecnych: „przyjdź tu do nas i z nami trwaj, wbrew tak zwanej ironii losu.”.

Grudniowy wyjazd do Łodzi

Grudzień 18, 2019 - 11:42
Opublikowano w:

Dnia16 grudnia 2019r. uczniowie  klas 1Li, 2L,2HI i 2BS z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie uczestniczyli w wycieczce do Łodzi.

Pobyt  rozpoczął się spacerem po świątecznie udekorowanym mieście . Uczniowie zwiedzili główną stację kolejową- Łódź Fabryczna, która powstała z inicjatywy przemysłowca Karola Scheiblera, teren zabytkowych fabryk w Łodzi oraz najdłuższą ulicę handlową w Polsce ,czyli  Piotrkowską.

STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW

Grudzień 17, 2019 - 15:53
Opublikowano w:

Uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów odbyła się w dniu 16 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Kościelcu. Podczas uroczystości stypendia odebrały nasze Uczennice Klaudia Skoczkowska z klasy 3 BW oraz Lidia Witczak z klasy 3 E.

W uroczystości uczestniczyli :  Wicekurator Oświaty KO w Poznaniu Aleksandra Kuź,  Dyrektor Delegatury w Koninie KO w Poznaniu Arkadiusz Chmielewski oraz Kierownik Wydziału Oświaty w Koninie - Małgorzata Hopen.

AR

Warsztaty - Menedżer w organizacji

Grudzień 16, 2019 - 12:41
Opublikowano w:

Menedżer w organizacji – pod takim tytułem Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zorganizował dla naszej młodzieży warsztaty.

Zajęcia odbyły się w ramach Porozumienia UEP i ZS CKU. Od 5 lat, kilka razy w roku, uczniowie naszej szkoły mają okazję gościć w siedzibie UEP w Poznaniu  i brać udział w wykładach lub warsztatach specjalnie dla nich przygotowanych przez nauczycieli akademickich. Tym razem uczestnikami zajęć byli uczniowie klasy I ekonomicznej, a warsztaty poprowadził pan dr hab. Piotr Bartkowiak, prof. nadzw. UEP - kierownik Katedry Inwestycji i Nieruchomości UEP.

Finał V Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

Grudzień 16, 2019 - 11:35
Opublikowano w:

W dniach 12-13 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych Nr 2 im. I. Daszyńskiego w Krakowie odbył się finał V Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Tematem przewodnim tegorocznej edycji OWiUHM było: „Gospodarstwo domowe jako podmiot ekonomiczny gospodarki rynkowej”. Wśród 64 finalistów znalazła się uczennica Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie Izabela Szczepaniak, która jako jedyna w regionie konińskim wywalczyła sobie miejsce w finale.

Spotkanie wigilijne na formach zaocznych

Grudzień 15, 2019 - 11:42
Opublikowano w:

W dniu 14 grudnia 2019 r. odbyło się spotkanie wigilijne dla słuchaczy szkół dla dorosłych. Wszyscy zebrani zasiedli przy pięknie udekorowanych stołach wigilijnych. Potrawy, które się na nich znalazły znakomicie oddawały klimat i tradycję zbliżających się świąt.

Podczas spotkania w przedświąteczny nastrój wprowadziła wszystkich uczestników wspaniale przygotowana przez naszych słuchaczy część artystyczna. Wysłuchaliśmy wierszy bożonarodzeniowych oraz kolęd.

O bezpieczeństwie pracy z Państwową Inspekcją Pracy

Grudzień 14, 2019 - 18:25
Opublikowano w:

Dnia 11grudnia 2019r. uczniowie pierwszych klas technikum wysłuchali prelekcji  na temat „Zagrożenia w pracy na stanowiskach administracyjno-biurowych”- wygłoszonej przez Panią Małgorzatę Kujawę i Pana Roberta Budzińskiego z Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowy Inspektorat w Poznaniu -  Oddział w Koninie.

AKCJA ZWOLNIJ

Grudzień 13, 2019 - 09:08
Opublikowano w:

Samorząd Uczniowski ZSCKU w Koninie rozpoczął Akcję Zwolnij.
Przygotowano znaki STOP z hasłem ZWOLNIJ

ZWOLNIJ NA DRODZE, ZWOLNIJ W ŻYCIU.

Dnia 11.12.2019 roku w naszej szkole mieliśmy okazję gościć Pana Pawła Durkiewicza oraz Pana Grzegorza Winklera z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie.

Pan Durkiewicz wygłosił prelekcję na temat: ,,Bezpiecznego poruszania się na drodze’’. Uczniowie otrzymali porady jak być bezpiecznym kierowcą i pieszym.

INFORMATYCY W GREEN STUDIO

Grudzień 09, 2019 - 08:24
Opublikowano w:

W dniu 06.12.2019 r. uczniowie z naszej szkoły z klasy II Hi technikum informatycznego pod opieką p. Waldemara Szymczaka uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie.

Informatycy mogli wziąć udział w zajęciach dzięki uprzejmości dyrekcji CDN w Koninie, która wyraziła zgodę na skorzystanie z profesjonalnie wyposażonych pracowni znajdujących się na terenie Centrum.

Strony