Styczeń 2020

Manewry "SOWA 20" szlakiem potyczek i bitew powstania styczniowego w regionie konińskim

Styczeń 28, 2020 - 11:15
Opublikowano w:

W tę sobotę Nasza Jednostka Związku Strzeleckiego "Strzelec" zorganizowała manewry wewnętrzne o charakterze marszowym i historycznym, lecz nie brakowało również zagadnień terenowych i taktycznych. Na samym początku koordynator manewrów, Chorąży Marek Graniczny opowiedział skróconą historię łączącą Kapelana Ojca Maksymiliana Tarejwo z powstaniem styczniowym, po czym przeszliśmy do kolejnego punktu docelowego, jakim był Klasztor Kamedułów w Bieniszewie. Podczas marszu taktycznego do punktu nie zabrakło sprawdzenia czujności oraz reakcji na kontakt naszych Strzelców oraz KNS.

Lekcja z ZUS-em

Styczeń 23, 2020 - 13:04
Opublikowano w:

Dla lepszego poznania zasad wypełniania i korygowania dokumentów ubezpieczeniowych Uczniowie klasy 2LE – grupa ekonomiczna udała się do placówki ZUS w Koninie w dniu 21 stycznia 2020 roku. Wykład na temat działalności Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prowadziła dla nas Pani Agnieszka Jąkalska. Następną częścią był warsztaty z formularzami ubezpieczeniowymi. Uczniowie nie tylko poznali WSZYSTKIE rodzaje deklaracji, ale krok po kroku wypełnili razem z Panią kilka formularzy.

Wizyta w ZUS-ie pozwoliła zwiększyć wiedzę potrzebną do egzaminu zawodowego.

AR

Konferencja „Twoja inicjatywa – Twój pierwszy biznes”

Styczeń 22, 2020 - 12:11
Opublikowano w:

W dniu 21.01.2020 r. przedstawiciele klasy 4H oraz 4E uczestniczyli w konińskiej konferencji „Twoja inicjatywa – Twój pierwszy biznes”.

Spotkanie to było skierowane do młodzieży klas maturalnych, która już  niedługo stanie przed życiowym wyborem dotyczącym dalszej drogi edukacyjnej czy też zawodowej. Uczniowie spotkali się z prelegentami, specjalistami w dziedzinie biznesu, prawa, reklamy i globalnego rynku.

Zagadnienia, które zostały poruszone podczas konferencji to:

- Nowoczesny PR w biznesie

- Przedsiębiorcy a prawo

Bal na 100 par

Styczeń 19, 2020 - 13:13
Opublikowano w:

Zanim zakwitną kasztany, zanim świat zapachnie majowym bzem uczniowie ostatnich klas szkół średnich Batorego- Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie ruszyli tanecznym krokiem poloneza, by rozpocząć Studniówkę Anno Domini 2020. Młodzież, dyrekcja, zaproszeni goście,  wychowawcy, rodzice, nauczyciele spotkali się w Białej Panieńskiej, w przestronnych wnętrzach Białego Dworu, by dopełnić studniówkowej tradycji.

KURS - WYCHOWAWCA WYPOCZYNKU

Cel: uzyskanie przez kandydatów uprawnień zezwalających na pracę w charakterze wychowawcy kolonii i obozów dla dzieci i młodzieży

Wymagania: ukończone 18lat, minimum wykształcenie średnie

W programie m.in.:

✓ Organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży,

✓ Organizacja zajęć w placówkach wypoczynku,

✓ Planowanie pracy wychowawczo-opiekuńczej,

✓ Zajęcia kulturalno-oświatowe,

✓ BHP, Prowadzenie odpowiedniej dokumentacji.

 

Strony