Luty 2020

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumentów

Luty 27, 2020 - 09:12
Opublikowano w:

25 lutego odbyło się w naszej szkole spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumentów.

Edukacja młodzieży jest tak samo ważna jak pomoc, dlatego pani Tatiana Przychodzka – Miejski Rzecznik Praw  Konsumentów, podzieliła się z młodzieżą klas I i II technikum handlowego  swoją wiedzą i doświadczeniem.

Podczas lekcji  poruszany był  temat zakupu towarów oraz  możliwości ich reklamacji.

Uczniowie dowiedzieli  się również  czym się różni rękojmia od gwarancji i jak bezpiecznie kupować w sieci.

Eliminacje Szkolne Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

Luty 25, 2020 - 12:01
Opublikowano w:

24 lutego 2020 roku w naszej szkole zostały przeprowadzone Eliminacje Szkolne Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

Do turnieju zgłosiła się rekordowa liczba uczniów - 60 osób. Z tego względu uczniów podzielono na trzy grupy. Młodzież rozwiązywała test, składający się z 30 pytań. Po zsumowaniu punktów najlepszym uczniem okazał się Adrian Skoczylas z 1 PBp- 27 pkt, na drugim miejscu Szymon Łuczyński z 1L- 25 pkt i na trzecim Mateusz Piasecki z 3L- 24 punkty.

Lekcje otwarte

Luty 23, 2020 - 15:59
Opublikowano w:

LEKCJA OTWARTA
Prowadzące: Arleta Radomska i Agata Grzebielska

Klasa: II L 2/2

Data: 06-03-2020 godz. 9:45 – 10:30 (3 godz. lekcyjna)

Temat: Zamówienie dla przedsiębiorstwa w branży spożywczej w programie magazynowym, przedstawione w formie prezentacji języku polskim i angielskim

 

LEKCJA OTWARTA 
Prowadzące: Arleta Radomska i Magdalena Szeflińska

Klasa: II L 1/2

Konkurs na Logo Pozaszkolnych Form Kształcenia

Luty 19, 2020 - 10:41
Opublikowano w:

Regulamin Konkursu na Logo Pozaszkolnych Form Kształcenia

I. Organizator i przedmiot konkursu.

1. Kierownik Pozaszkolnych Form Kształcenia – Marta Sieradzan i nauczyciel social media – Zdzisław Siwik ogłaszają Konkurs na Logo Pozaszkolnych Form Kształcenia.

2. Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i opracowanie Logo Pozaszkolnych Form Kształcenia.

"Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” – uczniowie klas mundurowych z wizytą w konińskim hospicjum

Luty 17, 2020 - 20:17
Opublikowano w:

W dniu 11.02.202 dziesięcioro uczniów klas mundurowych pod opieką p. A.Krajewskiego  odwiedziło pacjentów konińskiego Hospicjum dla Dorosłych. Podopieczni placówki mieli dzięki temu możliwość spotkać się z życzliwością i chęcią pomocy ze strony naszych uczniów. Okazją do spotkania stał się bal karnawałowy, na którym nie zabrakło wspólnego tańca oraz zabawy i  słodkiego poczęstunku. Dzięki wizycie uczniowie utwierdzili się w przekonaniu, że pomaganie innym sprawia wiele radości, a okazane dobro mnoży się wielokrotnie.

XXVIII edycja Kaliskiego Konkursu Informatycznego

Luty 09, 2020 - 15:19
Opublikowano w:

Zapraszamy do udziału w XXVIII edycji Kaliskiego Konkursu Informatycznego. Konkurs polega na napisaniu aplikacji na komputery stacjonarne lub urządzenia mobilne i przesłaniu programu do organizatorów do końca maja. Główną nagrodą jest laptop. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie

http://odn.kalisz.pl/2020/01/24/xxvii-kaliski-konkurs-informatyczny-copy/