Kursy-szkolenia

I MIEJSCE W KONKURSIE HISTORYCZNYM DLA BATOREGO

Czerwiec 29, 2021 - 14:13
Opublikowano w:

„Rok 2021 – rokiem Konstytucji 3 Maja” – taki tytuł nosił konkurs zorganizowany przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Szkołę Podstawową nr 8 w Koninie w 230 rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej ustawy zasadniczej. Patronat honorowy nad konkursem objął Wielkopolski Kurator Oświaty. Konkurs obejmował swoim zasięgiem województwo wielkopolskie. Jego tematyka dotyczyła znajomości  faktów, postaci związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja (uczestnicy mieli za zadanie  wykonanie  infografiki edukacyjnej dotyczącej konstytucji).

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kulturze USA

Czerwiec 16, 2021 - 14:44
Opublikowano w:

31 maja 2021 roku uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych powiatu konińskiego walczli o zwycięstwo w VIII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Kulturze USA zorganizowanym przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie. Tym razem konkurs miał formę quizu online.Tematyka konkursu dotyczyła muzyki, sportu, filmu, domu, edukacji, obyczajów związanych ze świętami, kuchni, znanych postaci, symboli narodowych. W rywalizacji drużynowej udział wzięli uczniowie trzech szkół podstawowych.

Oto laureaci:

PREMIERA WARSZTATÓW EKONOMICZNYCH

Czerwiec 08, 2021 - 21:03
Opublikowano w:

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w dniu 7 czerwca 2021r. przeprowadziliśmy warsztaty ekonomiczne w Szkole Podstawowej im. Janiny Porazińskiej w Piotrkowicach. Uczennice z klasy 2E- Daria Borowska i Nikola Giemza pod przewodnictwem nauczycieli przedmiotów ekonomicznych, Arlety Pilarskiej i Adriany Tabaczyńskiej, zaprezentowały historię pieniądza, jego cechy i funkcje.

Porozumienie o współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Ślesinie

Maj 25, 2021 - 13:19
Opublikowano w:

Dnia 22 kwietnia 2021 roku zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. S. Batorego w Koninie reprezentowanym przez Dyrektora Krzysztofa Pachciarza a Urzędem Miasta i Gminy w Ślesinie reprezentowanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Mariusza Zaborowskiego. Głównym celem porozumienia jest zapoznanie młodzieży i osób dorosłych z terenów miasta i gminy w Ślesinie będących pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ślesinie z bogatą ofertą kształcenia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie.

TALENTY I PASJE #17

Maj 21, 2021 - 08:18
Opublikowano w:

Nazywam się Roksana Kranc i chodzę do klasy policyjnej II P.

Moje hobby to taniec, który bardzo kocham, a tańczę od 8 roku życia. Swoją pasję rozwijam w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie, w grupie tanecznej Top Dance Team. Ja i mój zespół często jeździmy na zawody, na których osiągamy sukcesy, zdobywamy nowe doświadczenia. Największym wyzwaniem dla mnie jest pokonywanie własnych słabości, stresu i tremy przed występami. Jestem dumna z tego co robię, a moi bliscy cieszą się z moich sukcesów i mnie wspierają.

Porozumienie o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. S. Batorego w Koninie a Urzędem Gminy Kramsk i Centrum Usług Społecznych w Gminie Kramsk

Maj 04, 2021 - 13:44
Opublikowano w:

Dnia 22 kwietnia 2021 roku zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. S. Batorego w Koninie reprezentowanym przez Dyrektora Krzysztofa Pachciarza a Urzędem Gminy Kramsk reprezentowanym przez Wójta Gminy Andrzeja Nowaka oraz Centrum Usług Społecznych w Gminie Kramsk reprezentowanym przez Dyrektora CUS, Andżelikę Łoś.

Relacja z przebiegu VI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

Maj 01, 2021 - 20:01
Opublikowano w:

DĘBICA, KONIN, SOSNOWIEC, TCZEW - 23 kwietnia 2021 r.

W dniu 23 kwietnia 2021 r. odbył się finał ogólnopolski VI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Komitet Główny podsumował tegoroczną edycję. Głównym organizatorem od wielu lat jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy, a współorganizatorem Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie.

Wyniki i relacja z VI OWiUHM

Relacja z przebiegu VI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich
DĘBICA, KONIN, SOSNOWIEC, TCZEW - 23 kwietnia 2021 r.

W dniu 23 kwietnia 2021 r. odbył się finał ogólnopolski VI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Komitet Główny podsumował tegoroczną edycję. Głównym organizatorem od wielu lat jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy, a współorganizatorem Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie.

Absolutorium 2021

Kwiecień 28, 2021 - 18:43
Opublikowano w:

„…każda sprawa pod niebem ma swoją porę…”

Drodzy Abiturienci!

30 kwietnia 2021 roku to czas szczególny.

To czas Absolutorium, kiedy to dopełnia się Wasza obecność w szkole, której patronuje król Stefan Batory.

A jeszcze tak niedawno, bo zaledwie trzy, cztery lata temu, wkraczaliście w naszą społeczność, ślubując na sztandar szkoły i przyjmując za własną dewizę: Non scholae, sed vitae discimus.

Sweet greetings from my country - students

Kwiecień 26, 2021 - 11:15
Opublikowano w:

Uczennica naszej szkoły, Sylwia Ignaczak z klasy IL, w marcu tego roku brała udział w wyżej opisanym międzynarodowym projekcie "Sweet greetings from my country", którego głównym celem było przesłanie paczki do innej, wyznaczonej z projektu, uczennicy, mieszkającej poza granicami naszego kraju. Sylwia wybrała i opisała wszystkie zakupione słodycze, które zostały wyprodukowane w Polsce. Jej nowo zapoznana koleżanka z Rumunii, miała nie lada trudność w odczytaniu niektórych nazw.

Matura 2021

Drodzy Maturzyści!!!

Z powodu pandemii od dłuższego czasu zawieszone są zajęcia w szkołach. Lekcje prowadzone mogą być tylko w formie kształcenia na odległość. Nie mogły odbyć się w normalnej formie konsultacje przygotowujące do matury. Jednak pomimo nauki zdalnej nauczyciele wiele czasu i swoich zajęć poświęcili, by jak najlepiej Was przygotować. Odbyły się dwie tury egzaminów próbnych. Warto wziąć pod uwagę uzyskane wyniki i wnioski wynikające z analizy tych wyników.

Zapraszamy na lekcję otwartą!

Kwiecień 23, 2021 - 11:21
Opublikowano w:

Temat: Barok i sarmatyzm. Barokowy portret sarmaty.

Data lekcji: 29.04.2021r., 4 godz. lekcyjna.

Miejsce: ZS CKU w Koninie  – MS Teams

Imię i nazwisko osób prowadzących zajęcia: Agnieszka Flis i Kinga Kubicka

Klasa: II P

Rodzaj zajęć: Historia , Wiedza o kulturze

Uwaga!
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt  kinga.kubicka@zscku.konin.pl celem dołączenia do zespołu na zajęcia.

Szkoła Naszych Marzeń - O co chodzi w szkole?

Kwiecień 23, 2021 - 11:01
Opublikowano w:

ZS CKU w Koninie uczestniczy w projekcie Szkoła Naszych Marzeń organizowanym przez Urząd Miejski w Koninie.

W związku z tym Uczniowie i Nauczyciele naszej Szkoły włączyli się̨ w ogólnopolski challange i odpowiedzieli na pytanie „O co chodzi w szkole?”.

Jest to akcja związana ze wspomnianym projektem, a jej autorką jest Ewa Radanowicz

Aneks do REGULAMINU Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo – Menedżerskich

Aneks do REGULAMINU Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo – Menedżerskich

W związku z trudną sytuacją epidemiczną w kraju i dużą ilością zachorowań Komitet Główny Olimpiady WiUHM wprowadza następujące zamiany w Regulaminie odnośnie przeprowadzenia zawodów finałowych:

 1. Zawody finałowe (III etap) odbywają się w czterech strefach jednocześnie:

1) Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy, ul. Ogrodowa 20 - (strefa 1)

2) Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie, ul. Wodna 1 - (strefa 2)

Dzień Ziemi

Kwiecień 21, 2021 - 11:19
Opublikowano w:

22 kwietnia, w Światowy Dzień Ziemi, zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w webinarium na temat zmian klimatu oraz działań na rzecz jego ochrony.

Webinarium dostępne będzie od godz.12.00 na stronie www.lekcjezklimatem.pl

Swoją wiedzą podzielą się naukowcy Uniwersytetu Warszawskiego, a także rówieśnicy uczniów - przedstawiciele Młodzieżowej Rady Klimatycznej przy Ministrze Klimatu
 i Środowiska.

POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY

Kwiecień 19, 2021 - 09:03
Opublikowano w:

W dniu 14 kwietnia 2021 r. nasza szkoła zawarła porozumienie ze Szkołą Podstawową im. Janiny Porazińskiej w Piotrkowicach.

Celem niniejszego porozumienia jest zapoznanie dzieci i młodzieży z kierunkami kształcenia w ZS CKU, kreowanie więzi uczniów – przyszłych absolwentów ww. SP z ZS CKU im.S.Batorego, a także kształtowanie u uczniów postaw przedsiębiorczości.

TALENTY I PASJE #16

Kwiecień 18, 2021 - 15:04
Opublikowano w:

Nazywam się Magdalena Gospodarczyk i jestem uczennicą klasy mundurowej 2PBp.

Ponieważ swoją przyszłość wiążę z pracą w służbach mundurowych, działam także w Jednostce Strzeleckiej 4150 Konin. Na zajęciach nabieramy doświadczenia, aktywnie spędzamy czas oraz budujemy wytrzymałość. W Jednostce liczy się praca zespołowa, a dzięki ludziom, którzy w niej działają, każde nasze przedsięwzięcie staje się coraz bardziej efektywne. Pomaga nam to w osiąganiu sukcesów.

ZS CKU Konin w programie Erasmus+

Kwiecień 12, 2021 - 21:52
Opublikowano w:

Z przyjemnością informujemy, że Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie od roku szkolnego 2021/2022 oficjalnie dołączy do programu ERASMUS. 16 najlepszych uczniów będzie miało okazje wziąć udział w praktykach organizowanych w Portugalii lub Hiszpanii. Nadal zastanawiasz się jaką szkołę wybrać? U nas masz okazję wziąć udział w profesjonalnym szkoleniu, ale też szansę na skorzystanie z międzynarodowych praktyk, które ułatwią Ci znalezienie pracy.

TALENTY I PASJE #15

Kwiecień 11, 2021 - 21:05
Opublikowano w:

Nazywam się Patrycja Michalska i jestem uczennicą klasy mundurowej II PBp. Swój wolny czas przeznaczam na Związek Strzelecki „Strzelec” i Związek Harcerstwa Polskiego. Od półtora roku należę do Jednostki Strzeleckiej 4150 Konin przy ZSCKU w Koninie. Natomiast w ZHP, jako harcerka, działam od 2 i pół roku. Obecnie jestem w 13 Konińskiej Drużynie Wędrowniczej.

TALENTY I PASJE #14

Kwiecień 08, 2021 - 21:51
Opublikowano w:

Nazywam się Aleksandra Bartczak i chodzę do klasy mundurowej II PBp. Od 10 lat pasjonuję się jeździectwem i końmi oraz wszystkim, co z nimi związane. Skąd w ogóle taka pasja? W wieku 7 lat dostałam swojego pierwszego konia… i tak to  się zaczęło. Było wiele wzlotów i upadków. Konie łatwiejsze i trudniejsze. Ale małymi kroczkami do celu. Teraz na swoim koncie mam kilka wygranych zawodów i hubertusów*. Zdobyłam również różne licencje i odznaki jeździeckie. Mam na własność dwa wspaniałe konie.

Zapraszamy na lekcję otwartą!

Kwiecień 07, 2021 - 22:02
Opublikowano w:

Temat zajęć: Modele ustrojowe współczesnych państw-Wielka Brytania (wprowadzenie).

                    Political systems In modern countries – the UK (introduction).

Data lekcji: 12.04.2021 ( 5 godzina lekcyjna)

Miejsce: ZS CKU w Koninie  – MS Teams

Imię i nazwisko osoby prowadzącej zajęcia: Kinga Kubicka i Justyna Majewska

Klasa: II PBp

Rodzaj zajęć: Wiedza o społeczeństwie, Język angielski

Uwaga!

Grupa "Słoneczni z ZSCKU" bierze udział w 7 edycji konkursu badawczego "Postaw na Słońce"

Marzec 25, 2021 - 12:12
Opublikowano w:

W naszym zgranym zespole funkcje lidera i kalkulatora pełni Wiktoria. W głowie Huberta... mnóstwo pomysłów. Magda, Zuzanna i Natalia to młode damy- obowiązkowe i kreatywne. Daria i dwie Patrycje - nasze dusze artystyczne, które lubią także wyzwania naukowe. Wiktoria i Julia -zawsze konsekwentnie dążą do celu, więc na pewno się nie poddamy! Już zbieramy ważne i ciekawe  informacje do projektu, chcemy bowiem wykazać się  rzetelną wiedzą na temat obecnych źródeł energii i OZE. Mamy nadzieję, że uda nam się wspólnie przygotować doskonały i wartościowy projekt.

Eliminacje okręgowe VI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

Marzec 12, 2021 - 10:17
Opublikowano w:

11 marca 2021r. w całej Polsce odbyły się eliminacje okręgowe VI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego do zawodów okręgowych przystąpiło 28 uczniów z 7 wielkopolskich szkół.

VILLAGE CORNER - CHAT WITH A NATIVE SPEAKE

Marzec 08, 2021 - 15:28
Opublikowano w:

Kilka dni temu uczennica naszej szkoły Natalia Wróbel z klasy 2BW brała udział w projekcie "VILLAGE CORNER - CHAT WITH A NATIVE SPEAKER", którego głównym celem było przeprowadzenie rozmowy z człowiekiem urodzonym w kraju anglojęzycznym. Natalia miała przyjemność rozmawiać z Kylem - urodził się w Michigan, ale obecnie mieszka w Egipcie. Podczas konwersacji Natalia i Kyle rozmawiali o ich wspólnym hobby, o wizycie Kyle`a w Polsce, która miała miejsce 3 lata temu, oraz o problemach związanych z używaniem języka angielskiego. Kyle okazał się być bardzo miły, zabawny i bardzo mądry.

Zapraszamy na lekcję otwartą!

Marzec 03, 2021 - 22:38
Opublikowano w:

Temat zajęć: Współczesne ideologie i doktryny polityczne

Data lekcji: 09.03.2021 (6 godzina lekcyjna)

Miejsce: ZS CKU w Koninie – MS Teams

Imię i nazwisko osoby prowadzącej zajęcia: Kinga Kubicka i Adrian Krajewski

Klasa:  II PBp

Rodzaj zajęć: Wiedza o społeczeństwie,  Język angielski

uwaga!

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt kinga.kubicka@zscku.konin.pl 

celem dołączenia do zespołu na zajęcia.

Szkoła Wodorowa

Marzec 01, 2021 - 11:09
Opublikowano w:

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do inicjatywy „Szkoła Wodorowa”

Projekt organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i realizuje zadania, które mają na celu rozwój alternatywnych źródeł energii i sposobów ich wykorzystania w budowie ekologicznie przyjaznych społeczeństw. Dzięki temu uczniowie naszej szkoły poznają tematykę wykorzystywania technologii nisko i zeroemisyjnych ze szczególnym uwzględnieniem wodoru. O dalszych krokach w realizacji projektu wodorowego poinformujemy w kolejnej odsłonie.

EKONOMIA – DLACZEGO NIE! | #2 podmioty gospodarcze - firma

Luty 24, 2021 - 22:02
Opublikowano w:

EKONOMIA – DLACZEGO NIE! | #2 podmioty gospodarcze - firma

wyjaśnimy, inaczej opowiemy, w ciekawy sposób pokażemy  podstawowe definicje z zakresu ekonomii

zespół redakcyjny:

Arleta Pilarska – nauczycielka przedmiotów ekonomicznych w ZS CKU w Koninie

/Dzieci – Marcel Wesołowski, Weronika Urycka, Konrad Urycki/
/Uczniowie – Oliwia Bącler, Martyna Spychała/

EKONOMIA – DLACZEGO NIE! | #1 podmioty gospodarcze - bank

EKONOMIA – DLACZEGO NIE! | # podmioty gospodarcze - bank

wyjaśnimy, inaczej opowiemy, w ciekawy sposób pokażemy  podstawowe definicje z zakresu ekonomii

zespół redakcyjny:

Arleta Pilarska – nauczycielka przedmiotów ekonomicznych w ZS CKU w Koninie

/Dzieci – Marcel Wesołowski, Weronika Urycka, Konrad Urycki/
/Uczniowie – Oliwia Bącler, Martyna Spychała/

EKONOMIA – DLACZEGO NIE! | # podmioty gospodarcze - bank

Luty 22, 2021 - 19:17
Opublikowano w:

EKONOMIA – DLACZEGO NIE! | # podmioty gospodarcze - bank

wyjaśnimy, inaczej opowiemy, w ciekawy sposób pokażemy  podstawowe definicje z zakresu ekonomii

zespół redakcyjny:

Arleta Pilarska – nauczycielka przedmiotów ekonomicznych w ZS CKU w Koninie

/Dzieci – Marcel Wesołowski, Weronika Urycka, Konrad Urycki/
/Uczniowie – Oliwia Bącler, Martyna Spychała/

O bezpieczeństwie pracy z Państwową Inspekcją Pracy

Luty 19, 2021 - 11:37
Opublikowano w:

Dnia  17 lutego 2021r. uczniowie pierwszych oraz trzecich klas naszej szkoły wysłuchali prelekcji na temat „Zatrudnienie młodocianych w innym celu niż przygotowanie zawodowe” oraz „Organizacja pracy przy monitorze” - wygłoszonej przez Panią Małgorzatę Kujawę i Pana Roberta Budzińskiego z Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowy Inspektorat w Poznaniu -  Oddział w Koninie.

EKONOMIA – DLACZEGO NIE! | #1 RYNEK

EKONOMIA – DLACZEGO NIE! | #1 RYNEK

wyjaśnimy, inaczej opowiemy, w ciekawy sposób pokażemy  podstawowe definicje z zakresu ekonomii.

zespół redakcyjny:
Arleta Pilarska – nauczycielka przedmiotów ekonomicznych w ZS CKU w Koninie
/Dzieci – Jakub Pilarski, Franciszek Kluga, Dominik Wiśniewski/
/Uczniowie – Daria Borowska, Zuzanna Stosik, Martyna Wdzięczna/

EKONOMIA – DLACZEGO NIE! | #1 RYNEK

Luty 15, 2021 - 10:26
Opublikowano w:

EKONOMIA – DLACZEGO NIE! | #1 RYNEK

wyjaśnimy, inaczej opowiemy, w ciekawy sposób pokażemy  podstawowe definicje z zakresu ekonomii.

zespół redakcyjny:
Arleta Pilarska – nauczycielka przedmiotów ekonomicznych w ZS CKU w Koninie
/Dzieci – Jakub Pilarski, Franciszek Kluga, Dominik Wiśniewski/
/Uczniowie – Daria Borowska, Zuzanna Stosik, Martyna Wdzięczna/


WALENTYNKI 2021

Luty 14, 2021 - 12:35
Opublikowano w:

Samorząd Uczniowski organizuje konkurs na najładniejszą fotkę walentynkową! Zdjęcia ze swoimi ukochanymi osobami możecie przesyłać nam na instagramie samorządu, w wiadomości prywatnej do 17.02.2021 do godz. 9:00 Wybrane zostaną 3 zdjęcia, ich właściciele otrzymają nagrody niespodzianki! (I nie będzie to zielona karta!})Trzymamy kciuki i czekamy na Wasze fotki!

Na INSTAGRAMIE SAMORZĄDU trwa quiz walentynkowy - https://www.instagram.com/p/CLRMSMGASpc/

SUKCES W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE „ŚLADAMI ROCZNIC HISTORYCZNYCH – BITWA WARSZAWSKA 1920”

Luty 11, 2021 - 21:44
Opublikowano w:

W ubiegłym roku młodzież z naszej szkoły brała udział w Konkursie Historycznym poświęconym setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Organizatorami zawodów byli: Zofia Itman, Radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Wojewoda Wielkopolski, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, a patronat objął Prezydent RP.

Młodzież wykonywała prace w kilku kategoriach. Konkurs zakończyły z sukcesem trzy uczennice z klasy 3PB:

WYCIECZKA ON-LINE MZGOK

Styczeń 29, 2021 - 11:06
Opublikowano w:

Praktyka zawodowa to nie tylko rozwiązywanie zadań i testów. To także praktyczne doświadczenie. W dniu 29.01.2021 roku w ramach praktyk zawodowych w klasie 2 L odbyliśmy wirtualną wycieczkę po MZGOK w Koninie (Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi).
Ekologia i działania proekologiczne, segregowanie odpadów i świadomość gospodarowania odpadami, to główny przekaz spotkania.
Prezentacja zakładu pozwoliła młodzieży wyobrazić sobie jej rozmiar.
Dziękujemy za możliwość wycieczki online.

AR

WYBRANE INFORMACJE* DLA UCZNIÓW I ABSOLWENTÓW PRZYSTĘPUJĄCYCH DO EGZAMINU MATURALNEGO

Styczeń 13, 2021 - 16:19
Posted in:

Ważny komunikat!!!

WYBRANE INFORMACJE* DLA UCZNIÓW I ABSOLWENTÓW PRZYSTĘPUJĄCYCH DO EGZAMINU MATURALNEGO

w związku z wprowadzonymi zmianami na egzaminie w 2021 r., którzy swoje deklaracje składają w szkole (możliwości działania – wyciąg z Komunikatu OKE Poznań z 8.01.2021r.)

Słuchacze szkół dla dorosłych wsparli podopiecznych konińskiej noclegowni PCK

Grudzień 22, 2020 - 18:35
Opublikowano w:
W dniu 22 grudnia 2020 r. przedstawiciele Samorządu Słuchaczy wraz z opiekunami - panem Jackiem Marciniakiem oraz panią Wiolettą Topolską odwiedzili osoby samotne i bezdomne z konińskiej noclegowni.
Przekazali im produkty spożywcze o długim terminie ważności (m.in. słodycze, mąka, cukier, olej, owoce i konserwy w puszkach, makaron, ryż, kasze, dżemy i bakalie), środki higieniczne (m.in. pasta do zębów, szampony, kremy, mydło) oraz środki pierwszej potrzeby (m.in. koce, ręczniki).

Olimpiada ZUS ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" - edycja 2020/2021.

Grudzień 19, 2020 - 18:54
Opublikowano w:

W dniu 14 grudnia 2020 r. został przeprowadzony zdalnie etap szkolny olimpiady. Brało w nim udział 32 uczniów ze wszystkich typów szkół.

Pytania obejmowały szeroki zakres zagadnień związanych z funkcjonowaniem polskiego systemu ubezpieczeń społecznych, rodzajami świadczeń, wysokością emerytury oraz wysokością składek przy prowadzeniu firmy.

Najlepszy wynik uzyskała Daria Borowska z klasy II E, drugie miejsce zajęły ex aequo Anna Bącler z klasy II Ep oraz Magdalena Gospodarczyk z klasy II PBp.

Uczennice zostały wytypowane do II etapu wojewódzkiego olimpiady.

Moje finanse – myślę przedsiębiorczo

Grudzień 19, 2020 - 09:26
Opublikowano w:

W dniu 18.12.2020 r. Klub Młodego Ekonomisty zaprosił klasy 2E i 2L do udziału w szkoleniu online  prowadzonym przez BANKOWCÓW DLA EDUKACJI. Tematem spotkania były „Moje finanse – myślę przedsiębiorczo”.

Młodzież uzyskała odpowiedzi na wiele ważnych, życiowych pytań:

1. Ile kosztuje życie?
2. Czy warto oszczędzać?
3. Kiedy warto pożyczać pieniądze?
4. Jaki kredyt/pożyczkę wybrać?
5. Co robić, jeśli pojawią się problemy?

Akcja charytatywna dla Hospicjum w Licheniu

Grudzień 19, 2020 - 08:46
Opublikowano w:

W środę 16 grudnia 2020 roku do Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym biblioteka szkolna przekazała książki od uczniów i nauczycieli ZS CKU w Koninie z akcji Boockrossingu, płyty VHS i słodycze dla Pacjentów oraz Personelu Medycznego.

Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie akcji charytatywnej to Kierownik Multimedialnego Centrum Informacji Dorota Sobiś i nauczyciel pani  Małgorzata Skoczylas – Błaszczyk.

Zmieniamy siebie nie klimat

Grudzień 16, 2020 - 20:01
Opublikowano w:

Do naszej szkoły dotarły nagrody za 1 wyróżnienie w wojewódzkim konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska”, którego organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

15.12.2020 z rąk przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego odebraliśmy cenne nagrody - szkoła otrzymała tabliczkę pamiątkową oraz 2500 złotych, uczennice Agata Śmiłowska, Weronika Pawlak i Natalia Bąkowska- laptopy, a Dyrektor Szkoły i Prezydent M. Konina – dyplomy z gratulacjami.

Talenty i pasje #12

Grudzień 16, 2020 - 12:40
Opublikowano w:

Klaudia Żmuda

Interesowałam się tym od najmłodszych lat. Odkąd pamiętam. Na początki rysowałam postacie z bajek już jako 10 letnia dziewczynka zaczęłam na poważnie podchodzić do rysunku. Metodą prób i błędów uczyłam się rysować. Moimi ulubionymi technikami rysunku jest rysowanie ołówkiem i malowanie farbami akrylowymi.

Szkolna Szlachetna Paczka

Grudzień 15, 2020 - 08:35
Opublikowano w:

W środę 09.12.2020 roku Samorząd Uczniowski ogłosił zbiórkę artykułów na SZKOLNĄ SZLACHETNĄ PACZKĘ.  Jak co roku ,chcemy wesprzeć członka Naszej społeczności i ofiarować, jemu lub jej,spokojniejsze i być może piękniejsze święta. Każda pomoc się liczy. Zachęcamy wszystkich, którzy lubią pomagać do udziału.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Grudzień 14, 2020 - 18:34
Opublikowano w:

Dnia 11.12.2020 r. w trybie stacjonarnym odbyła się już XXXIV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej. W eliminacjach szkolnych udział wzięło 7 uczennic z klas technikum ekonomicznego. Hasło przewodnie bieżącej edycji to: „Ekonomia wobec kryzysów. Gospodarcze i społeczne skutki pandemii”. Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, przy współudziale Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Za uczestników jak zwykle trzymamy kciuki i życzymy kwalifikacji do rozgrywek okręgowych.

ZŁAP ZDROWIE W SIECI | #PONIEDZIAŁEK

Grudzień 14, 2020 - 17:59
Opublikowano w:

Pandemia nikomu nie służy!

Zdalna nauka,
zdalne kontakty towarzyskie,
tylko podjadanie jak najbardziej rzeczywiste!

Może wykorzystacie materiał przygotowany przez uczniów ZS CKU w Koninie, pod opieką pani Katarzyny Graczyk i pani Joanny Woźniak?

Codziennie nowa porcja ćwiczeń i nowy przepis – zdrowy!

PONIEDZIAŁEK

 1. Nakręć się na gotowanie | Sałatka grecka – Szymon Majchrowski
 2. Rusz się od komputera | ćwiczenia przedramion | ćwiczenia nóg

Wykłady otwarte w UEP – pomimo!

Grudzień 14, 2020 - 11:32
Opublikowano w:

11 grudnia 2020 roku Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zaprosił naszych uczniów na wykład otwarty Przewozy lotnicze, kierunki rozwoju przed i w trakcie pandemii, a wykład wygłosił dr hab. inż. Krzysztof Melski, prof. UEP.

Z powodu trudnej sytuacji pandemicznej prezentacja tematu odbyła się online na platformie Microsoft Teams, w spotkaniu wzięły udział grupy młodzieży z klas technikum logistycznego i ekonomicznego naszej szkoły.

Otwórzmy swe serca na innych.

Grudzień 13, 2020 - 22:21
Opublikowano w:

We wtorek 08.12.2020 roku Samorząd Uczniowski włączył się w inicjatywę sprzedaży kalendarzy na rzecz Hospicjum z Lichenia. Dochód zostanie przeznaczony na działalność hospicjum. Koszt cegiełki-kalendarza to 15 zł. Zachęcamy każdego do zaangażowania się w naszą akcję - Otwórzmy swe serca na innych.

TALENTY I PASJE #11

Grudzień 11, 2020 - 11:15

Sandra Kamińska 4 E

Śpiewam od najmłodszych lat. Moja rodzina jest bardzo muzykalna, dlatego w jakimś stopniu byłam skazana na to, żeby muzyka uczestniczyła w moim życiu. Śpiewam w różnych stylach, oraz uczę się grać na keyboardzie. Piszę swoje teksty. Od 3 lat natomiast  śpiewam w szkolnym zespole MIDWAY. Bardzo często  biorę udział w konkursach wokalnych.

Konkurs na NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Grudzień 11, 2020 - 11:06
Opublikowano w:

Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ.

Nasi uczniowie mogą wykazać się talentami, zdobyć NAGRODĘ i pokazać, że mają  wielkie serca. Kartki zostaną przekazane pacjentom hospicjum w Licheniu, by mieszkańcy mogli się przekonać, że ktoś o nich pamięta i przesyła moc dobra…

MOODLE - wprowadzenie

Platforma e-learningowa Moodle

 1. Rejestracja
 2. Dodawanie kursu
 3. Udostępnianie materiałów
 4. Zadania
 5. Zapisy na kurs
 6. Prace uczniów
 7. Quiz
 8. Strona WWW + film Youtube
 9. Kanały komunikowania
 10. Importowanie danych (zasobów i aktywności) z innego kursu
 11. Quiz - importowanie pytań z pliku tekstowego
 12. Wideokonferencja w Moodle
 13. Resetowanie kursu

opracowanie: Miłosz Olejniczak

WOLONTARIUSZ ROKU 2020

Grudzień 08, 2020 - 11:41
Opublikowano w:

WOLONTARIAT JAKO IDEA

Działalność wolontarystyczna zawsze kojarzyła mi się z czynieniem dobra. Niejednokrotnie w swoim życiu podejmowałam wyzwania i działania na rzecz innych lub dla czynienia dobrego.

Od ponad 7 lat mam swoją fundację – Fundacja ERKA, w której już na własny rachunek i we własnym zakresie razem z koleżanką odpowiadamy na apele czy prośby związane z działalnością dobroczynną.

Wesołych Mikołajek

Grudzień 06, 2020 - 10:19
Opublikowano w:

Drodzy Uczniowie i Słuchacze ZS CKU w Koninie

Z okazji Mikołajek, życzymy Wam

bardzo dużo prezentów i mało życiowych zakrętów

Niech w Waszych domach zagości pakiet zdrowia i miłości

Na dodatek niech będzie tak mocny by pozostał całoroczny.

 

Wesołych Mikołajek
życzy Dyrekcja i Pracownicy Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie

XIX Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

Grudzień 04, 2020 - 12:57
Opublikowano w:

Od dnia 23 listopada 2020 r. kilkoro uczniów z klasy 2E uczestniczy w konkursie pt. „XIX Szkolna Internetowa Gra Giełdowa”. Uczniowie pracują w dwóch grupach 3 i 4-osobowych. Koordynatorem z ramienia szkoły jest Pani Arleta Pilarska. Projekt SIGG ma na celu rozbudzenie zainteresowania uczniów wiedzą z zakresu funkcjonowania rynków kapitałowych, inwestowania oraz oszczędzania. Innymi słowy uczniowie przygotowują się do zarządzania własnym portfelem, inwestowania prawdziwych pieniędzy w przyszłości, a także poznają ryzyko inwestycyjne i skutki negatywnych decyzji.

Zmieniamy siebie nie klimat

Grudzień 03, 2020 - 21:39
Opublikowano w:

I wyróżnienie dla ZS CKU w Koninie

w V edycji wojewódzkiego konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

2 grudnia 2020 r. odbyła się uroczysta wirtualna Gala rozdania nagród i wyróżnień laureatom. ZSCKU w Koninie za kampanię pt. „Zmieniamy siebie, nie klimat”  otrzymało pierwsze wyróżnienie oraz nagrodę dla szkoły w wysokości 2500zl, także laptopy dla uczennic klasy 3 PB realizujących projekt.

Logistyka – praktycznie

Grudzień 03, 2020 - 21:25
Opublikowano w:

Miano najlepszego technikum w Koninie zobowiązuje. Dlatego dbamy o to, aby Nasi uczniowie posiadali nie tylko wiedzę teoretyczną, ale też zdobywali praktyczne umiejętności w wyuczonym zawodzie. W ostatnich dniach, zostało udostępnione do Naszego użytku kolejne narzędzie ukazujące praktyczną stronę zawodu logistyka. Mowa o platformie GPS, pozwalającą na śledzenie pojazdów i ładunków on-line.

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020

Grudzień 03, 2020 - 20:56
Opublikowano w:

W dniu 25.11.2020 uczniowie ZSCKU włączyli się w akcję Sprzątania Świata pod hasłem „ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY - POMAGAJĄC INNYM - POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE".

Tym razem swoją pomoc kierujemy do dzieci w Azji i Afryce. Prowadzimy zbiórkę  starych, używanych telefonów, które trafią do dzieci i będą im służyć przez następne lata. Używane stare telefony uczniowie będą dostarczać do szkoły do przygotowanego zabezpieczonego pojemnika.

Wszelkie informacje u Przewodniczącej SU.

AKCJA TRWA DO 31 GRUDNIA.

 

TALENTY I PASJE #8

Grudzień 03, 2020 - 20:46
Opublikowano w:

Talenty i pasje w 2E

Oliwia Bąk i Jakub Nawrocki należą do klubów piłkarskich. Biorą udział w licznych zawodach piłkarskich. Dodatkowo kilka osób (Adam Jaśkowiak, Nikola Giemza, Kinga Sroczyńska, Patrycja Łopacińska, Ewelina Sowa) należy do Jednostki Strzeleckiej. Ich pasją jest m.in. uczestnictwo w zajęciach terenowych.

1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

Grudzień 01, 2020 - 11:57
Opublikowano w:

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że Światowy Dzień AIDS, corocznie obchodzony jest 1 grudnia, z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 r.  W dniach 20-27 listopada już po raz VIII trwa Europejski Tydzień Testowania (ETT). Jest to ogólnoeuropejska kampania, której głównym celem jest zachęcenie większej liczby osób do sprawdzenia  swojego statusu serologicznego w kierunku HIV.

KAMPANIA SPOŁECZNA DRUGIE ŻYCIE | wykład

Listopad 29, 2020 - 13:19
Opublikowano w:

W ramach Kampanii Społecznej DRUGIE ŻYCIE w ZS CKU w Koninie w dniu  26.11.2020 (czwartek)  o godz. 10:00 w aplikacji teams odbył się wykład z dr Martą Sękowską lekarzem transplantologii oraz z osobą po przeszczepie panem Romanem Błażejczakiem (dwukrotny przeszczep serca).

W spotkaniu wzięło udział 152 uczestników, w tym Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie.

Koordynacja spotkania Pani Marta Andrzejewska oraz Kinga Adamczewska z ramienia organizacji DRUGIE ŻYCIE. Koordynacja ze strony szkoły – Arleta Radomska oraz Uczniowie: Bartek Kaźmierczak i Patryk Nowak.

Kampania Społeczna DRUGIE ŻYCIE w ZS CKU

Listopad 25, 2020 - 17:30
Opublikowano w:

W ramach Kampanii Społecznej DRUGIE ŻYCIE w ZS CKU w Koninie odbędzie się wykład z dr Sękowską lekarzem transplantologii oraz z osobą po przeszczepie

w dniu  26.11.2020 (czwartek)
godz. 10:00
– spotkanie na teams
(czas trwania 60 min)

– spotkanie zaplanowane przez organizację DRUGIE ŻYCIE z Poznania
– koordynacja Marta Andrzejewska oraz Kinga Adamczewska z ramienia organizacji

Koordynacja ze strony szkoły – Arleta Radomska

oraz Uczniowie:

Nowy harmonogram zajęć na formach zaocznych

Listopad 25, 2020 - 09:49
Opublikowano w:

WAŻNY KOMUNIKAT !!!       

W związku  z sytuacją epidemiologiczną i ostatnimi decyzjami Rządu RP w sprawie funkcjonowania szkół (przedłużenie nauczania zdalnego, ustalenie ferii zimowych w I połowie stycznia 2021 r.)  zachodzi konieczność dokonania zmian w terminach organizacji zajęć na formach zaocznych dla dorosłych. Zwracamy się do Państwa z prośbą o monitorowanie na bieżąco zaistniałych zmian w planie zajęć szkół dla dorosłych na stronie internetowej szkoły.

Nowy harmonogram zajęć na formach zaocznych:

Lekcja otwarta – zdalna

Listopad 24, 2020 - 11:14
Opublikowano w:

Temat:
Dialog dotyczący reklamacji dostawy (rozmowa telefoniczna, wideokonferencja). Claim of delivery in the way of a phone call or video-conference.  

Prowadzący:
Justyna Majewska i Konrad Pawłowski

Formy pracy
Praca w grupach

Metody
•    Problemowa, podająca – tekstu przewodniego
•    Nauczanie programowane

Lekcja otwarta - zdalna

Listopad 21, 2020 - 18:30
Opublikowano w:

Temat
Kształtowanie sprawności ogólnej organizmu poprzez ćwiczenia w formie obwodu ćwiczebnego.
Prowadzący
Joanna Woźniak
Metody pracy
metoda stacyjna obwodowa
Formy pracy
obwodu ćwiczebnego
Miejsce zajęć
pokój, dowolna przestrzeń o wymiarach minimum 2 na 2 metry
Data
 26.11.2020 r., 5 godzina lekcyjna ( 11:35 – 12:20)
Klasa
1HE
Pomoce

POMAGAMY

Listopad 16, 2020 - 20:31
Opublikowano w:

CZAS PANDEMII to czas izolacji, o ile część z nas ma obok siebie bliskie sobie osoby, to są wśród nas również tacy, którzy ich nie mają, SAMOTNI….. im   często  brakuje najpotrzebniejszych rzeczy, drobiazgów,  często niezbędnych  do codziennego funkcjonowania.

Pomagamy OSOBOM, które znalazły się w szpitalu i brakuje im artykułów pierwszej potrzeby.

ZBIERAMY:

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Listopad 10, 2020 - 14:02
Opublikowano w:

11 Listopada to symboliczna data odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę po 123 latach zaborów. To, co wydarzyło się w tym dniu,  było ziszczeniem marzeń kilku pokoleń Polaków. 102 lata temu spełniły się sny o niepodległej, wolnej ojczyźnie.11 Listopada to okazja do uczczenia wszystkich tych, którzy przyczynili się do tego, że dziś żyjemy w niepodległej Polsce.

TALENTY I PASJE #2

Listopad 05, 2020 - 20:46
Opublikowano w:

Paweł Silbert klasa 2P – liceum policyjne klasa mundurowa 

W październiku br. w Lublinie odbyła się XXVI OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W SPORTACH HALOWYCH 2020, nasz Uczeń Paweł Silbert wraz ze swoją drużyną zajęli I miejsce w szermierce.

Serdecznie GRATULUJEMY!

TALENTY I PASJE #1

Listopad 05, 2020 - 20:36
Opublikowano w:

Szkoła jest miejscem kształcenia, zdobywania wiedzy, umiejętności, kompetencji, ale jest również miejscem, w którym rozwijamy swoje  pasje i zainteresowania.

Popatrzcie na NASZYCH UCZNIÓW – są niesamowici.

TANIEC – to nie tylko pasja to również magia

MAMY III MIEJSCE w Konkursie „Strzel fotę KBO!”

Październik 29, 2020 - 20:09
Opublikowano w:

Dziś – 29.10.2020 odbyło się wręczenie nagród w konkursie fotograficznym„Strzel fotę KBO”, którego organizatorem jest Towarzystwo Samorządowe w Koninie.

Celem konkursu jest promocja Konińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zdjęcia zostały wykonane przez Uczniów z klasy 2HLp pod nadzorem profesjonalnego oka p.Zdzisława Siwika

GRATULUJEMY

AR

Odwołana lekcja otwarta - zdalna

Październik 29, 2020 - 10:46
Opublikowano w:

Temat: Kształtowanie sprawności ogólnej organizmu poprzez ćwiczenia w formie obwodu ćwiczebnego.
Prowadzący: Joanna Woźniak
Metody pracy: metoda stacyjna obwodowa
Formy pracy: obwodu ćwiczebnego
Miejsce zajęć: pokój, dowolna przestrzeń o wymiarach minimum 2 na 2 metry
Data:  04.11.2020 r.
Klasa: 1HE
Pomoce: skakanka lub pasek, mata do ćwiczeń, hantle lub 2 butelki z wodą

Klub Młodego Ekonomisty "Bankowcy dla edukacji"

Październik 24, 2020 - 20:39
Opublikowano w:

W dniu 20.10.2020 r. Klub Młodego Ekonomisty zorganizował lekcję zdalną, którą przeprowadził ekspert ds. bankowości, wolontariusz projektu BAKCYL „Bankowcy dla edukacji”. Tematem spotkania były „Rynki finansowe”. Ponieważ tematyka powiązana jest ściśle z przedmiotem Podstawy Przedsiębiorczości w spotkaniu wzięła udział klasa 2L.

Najlepszy niezależny film dokumentalny „Doktor Piotr”

Październik 22, 2020 - 14:48
Opublikowano w:

Zdzisław Siwik,

nauczyciel przedmiotów zawodowych w naszej szkole, został nagrodzony podczas 18. PIKE HAPPY END FESTIWAL Filmów Optymistycznych w Rzeszowie Złotą Rybą w kategorii:
Najlepszy niezależny film dokumentalny „Doktor Piotr”.
 

Zdzisław jest reżyserem tego dzieła, które zasłużyło na nagrodę i uznanie jury.

Jesteśmy dumni! Gratulujemy!

Społeczność ZS CKU w Koninie

AR  

 

NAUCZANIE HYBRYDOWE

Październik 18, 2020 - 17:10
Opublikowano w:
Drodzy Uczniowie,
aby ograniczyć liczbę zachorowań na Covid - 19, NASZA SZKOŁA od 19 października 2020 r. rozpoczyna NAUCZANIE HYBRYDOWE.
Informacje dotyczące organizacji nauczania hybrydowego otrzymali wszyscy Uczniowie i Rodzice.
Bądźcie na bieżąco, czytajcie SZKOLNE informacje.
 
WSZYSTKIM życzymy ZDROWIA.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI UCZCIMY KONKURSEM

Październik 13, 2020 - 08:20
Opublikowano w:

W tym roku Narodowe Święto Niepodległości pragniemy uczcić konkursem na oryginalny plakat poświęcony naszej NIEPODLEGŁOŚCI pisanej przez duże N.

Będzie to doskonała okazja do zaprezentowania swoich umiejętności plastycznych, inwencji twórczej i kreatywności, ale także wiedzy historycznej.

Poniżej zamieszczamy Regulamin Konkursu.

Zachęcamy do udziału.

AF, KK

Wybory do Samorządu Słuchaczy

Październik 12, 2020 - 18:12
Opublikowano w:

W dniu 11 października 2020 r. odbyło się w naszej szkole Walne Zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze Samorządu Słuchaczy.

W wyniku głosowania uprawnionych delegatów ze wszystkich klas szkół dla dorosłych wybrano nowy Zarząd oraz Komisję Rewizyjną Samorządu Słuchaczy.

Nowym przewodniczącym samorządu został kol. E.Rzepecki z klasy I TA. Skład zarządu uzupełnili: kol. W.Szeflińska kl. I TA (zastępca przewodniczącego ), kol. A.Karpiuk kl. I TA (skarbnik), kol. A.Widerowska kl. III LOn (sekretarz), kol. W.Jakubowska kl. II LO oraz kol. A.Napieralski kl. I TA.

Dzień Chłopca

Październik 02, 2020 - 11:01
Opublikowano w:
Dzień Chłopca

W tym roku, z okazji   Dnia Chłopca , Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs, w ramach którego uczniowie mieli szansę na zdobycie ZIELONEJ KARTY. Do konkursu zaproszone zostały wszystkie klasy pierwsze, żeby sprostać wymaganiom postawionym przez organizatorów, uczniowie mieli za zadanie  przebrać się za wylosowaną wcześniej grupę zawodową.

W  Konkursie zwyciężyła  klasa IHE przebrana za lekarzy!!!

Gratulujemy i cieszymy się, że mamy w swoim gronie tak kreatywnych młodych ludzi.

Dzisiaj żegnamy naszego Przyjaciela - Ś.P. Czesława Jankowskiego

Październik 01, 2020 - 13:11
Opublikowano w:

Dzisiaj żegnamy naszego Przyjaciela - Ś.P. Czesława Jankowskiego

Dziękujemy Ci

za Twoją cichą obecność,

za dobroć Twego serca,

za Twoje uczynne dłonie,

za wrażliwą duszę…

Wierzymy, że jesteś już na niebiańskich polanach,
gdzie ani ciężka praca ani trud cierpienia nie są Twoim udziałem.

Odpoczywaj!

Europejski Dzień Języków Obcych

Wrzesień 25, 2020 - 20:30
Opublikowano w:

25 września w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Jest to międzynarodowe święto ustanowione przez Radę Europy, które jest obchodzone w całej Europie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz krzewienie tolerancji wobec różnorodności zarówno językowej jak i kulturowej. Tego dnia w każdym państwie należącym do Unii Europejskiej odbywają się uroczystości, festiwale, a w szczególności dzień ten celebrowany jest przez placówki edukacyjne.

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Wrzesień 23, 2020 - 10:29
Opublikowano w:

Międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Święto zostało ustanowione przez Radę Europy, z siedzibą w Strasburgu, w 2001 roku – na zakończenie zorganizowanego przez Radę Europy, Unię Europejską oraz UNESCO Europejskiego Roku Języków.

WAŻNY KOMUNIKAT! - OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI HANDLOWO-MENEDŻERSKICH - 2020/2021

WAŻNY KOMUNIKAT !!!

OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI HANDLOWO-MENEDŻERSKICH - 2020/2021

Z  powodu panującej pandemii i w związku z zagrożeniami oraz licznymi ograniczeniami w funkcjonowaniu szkół Organizatorzy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich informują, że przeprowadzenie poszczególnych etapów Olimpiady planowane jest na okres od stycznia do kwietnia 2021 (zamiast w miesiącach od września do grudnia 2020 r.), tzn.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Sierpień 26, 2020 - 21:42
Opublikowano w:

Drodzy Uczniowie ZS CKU w Koninie,


1 września 2020 r. rozpoczyna się kolejny rok szkolny. Ze względów bezpieczeństwa nie będzie uroczystej inauguracji. Spotkacie się w wyznaczonych poniżej salach z wychowawcą. Tego dnia zostaniecie też zapoznani z procedurami w zakresie bezpieczeństwa epidemicznego obowiązującymi na terenie szkoły w nowym roku szkolnym, w tym z zasadami organizacji zajęć w szkole obowiązującymi od września 2020 r.

Aneta Buśkiewicz

Aneta Buśkiewicz

Naukę w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie rozpoczęłam w 1997 roku, gdy byłam już absolwentką szkoły średniej. Postanowiłam poszerzyć moje wykształcenie o dwuletnią Szkołę Policealną - na kierunku informatyka. Gdy byłam jeszcze słuchaczką na tym kierunku, zaproponowano mi pracę w ZS CKU. Tak zostałam pracownikiem administracji naszej szkoły.

Marcin Matecki

Marcin Matecki

Klasa strażacka w latach 2012-2015

Od dziecka wiedziałem, że moim życiowym celem jest służyć w Państwowej Straży Pożarnej i nieść ludziom pomoc. Pierwszym krokiem do spełnienia tego marzenia było wstąpienie w szeregi młodzieżowej drużyny pożarniczej w Siąszycach i pierwsze spotkanie ze sprzętem i umundurowaniem strażaka. Kiedy nadszedł czas wyboru szkoły średniej, dowiedziałem się, że w Koninie w ZS CKU ma powstać klasa strażacka. Już wtedy wiedziałem, gdzie chcę kontynuować naukę!

WYNIKI EGZAMINÓW MATURALNYCH – CZERWIEC 2020 - informacje dla maturzystów 2020

Sierpień 10, 2020 - 11:47
Opublikowano w:

WYNIKI EGZAMINÓW MATURALNYCH – CZERWIEC 2020 - informacje dla maturzystów 2020

 1. Odbiór świadectw dojrzałości lub wyników egzaminów maturalnych w dniu 11 sierpnia 2020 r. od godz. 12.00

a) dla absolwentów Liceum Ogólnokształcącego dla młodzieży i dla dorosłych w sali 101 C,
b) dla absolwentów Technikum i pozostałych typów szkół w sali 110 C.

Marta Król- Berczyńska

Marta Król- Berczyńska

Nazywam się Marta Król- Berczyńska. Swoją przygodę z ZS CKU w Koninie rozpoczęłam w 2000 roku. Uczęszczałam do klasy LO o profilu ogólnym. Wychowawcą była pani Lila Michalak. W klasie było nas około 25 osób, w tym 4 chłopaków. Byliśmy zgraną klasą. Na lekcjach nie było nudy, w szczególności na biologii! Nauczyciele byli pomocni, mobilizowali do nauki, a co najważniejsze wierzyli w uczniów i ich możliwości. Cztery lata nauki minęły bardzo szybko.

Łukasz Andrzejewski

Łukasz Andrzejewski
Byłem uczniem ZSCKU W Koninie w latach 1997-2001. Chodziłem do klasy Liceum Księgarskiego.
Nauczyciele wychowania fizycznego w ZS CKU Konin zaszczepili we mnie pasję do sportu. To dzięki nim również zostałem nauczycielem wychowania fizycznego. I tak jak oni mam zaszczyt pracować w tak wspaniałej szkole jak nasza i mogę przekazywać swoją wiedzę oraz pasję do sportu naszej młodzieży.

Albert Jesiołkiewicz

Albert Jesiołkiewicz

Nazywam się Albert Jesiołkiewicz i jestem absolwentem klasy licealnej o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne. Chciałem podzielić się swoją drogą edukacji w ZS CKU. Gdy wybierałem tę szkołę, miałem zamiar przygotować się w niej do pracy w służbach mundurowych oraz chciałem sprawdzić, czy mam predyspozycje do tego typu pracy.

Marika Zomer

Marika Zomer

Jestem studentką studiów drugiego stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Studia pierwszego stopnia realizowałam na kierunku kryminologia. W 2016 roku ukończyłam liceum o profilu policyjnym w ZSCKU- ta szkoła to dobry start dla młodych osób, które wiążą przyszłość ze służbami mundurowymi i administracją. Wiedza, którą zdobyłam w liceum, okazała się bardzo pomocna- zwłaszcza ta pozyskana na zajęciach z prawoznawstwa, socjologii i języków obcych.

Wioletta Topolska

Wioletta Topolska

Nazywam się Wioletta Topolska. Swoją przygodę z ZS CKU im. Stefana Batorego rozpoczęłam w 1992 roku. Początek lat 90-tych nie był dla mnie i dla społeczeństwa polskiego łatwy. Zmiany społeczno- gospodarcze, wysoki poziom bezrobocia, matura, małżeństwo, dziecko, pierwsza praca… Znikąd pomocy i tylko matura. Postanowiłam podnieść swoje kwalifikacje i złożyłam dokumenty w ZS CKU- Studium Policealne o kierunku finanse i rachunkowość. Było nas w klasie coś około 30 osób.

Damian Święcicki

Damian Święcicki

Od najmłodszych lat moją pasją był sport oraz służby mundurowe, dlatego po skończeniu gimnazjum podjąłem decyzję o nauce na profilu policyjnym w ZS CKU w Koninie. Szkoła dała mi  wiele możliwości rozwoju- zarówno intelektualnego jak i fizycznego- dzięki licznym obozom i szkoleniom o tematyce służb mundurowych, a także dzięki możliwości spotkania wielu osób, które na co dzień służyły czy to w policji, czy w innych służbach.

Mirosława Stelmaszak

Mirosława Stelmaszak

Nazywam się Mirosława Stelmaszak. Do CKU, na formy kształcenia dla dorosłych,  trafiłam, gdy miałam już wykształcenie i zawód, ale chciałam się rozwijać, a przede wszystkim zdać egzamin dojrzałości. Okazało się, że można – jak się chce! Młodym ludziom (podobnie jak mnie kilka lat wcześniej) często nie zależy na dobrym wykształceniu. A przecież matura to świadectwo dojrzałości, to dokument bardzo ważny! Ważny okazał się i dla mnie.        

Klaudia Skoczkowska

Klaudia Skoczkowska

Do grona uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie dołączyłam 4 września 2017r. Po trzech latach edukacji mogę stwierdzić, że wybór tej szkoły był najlepszą decyzją, jaką podjęłam w tak młodym wieku. Oprócz zdobycia wiedzy oraz wykształcenia otrzymałam ze strony grona pedagogicznego duże wsparcie, zrozumienie i pomoc w realizacji własnych celów. To właśnie dzięki wysokiemu poziomowi edukacji oraz wspomnianemu wsparciu i pomocy ze strony nauczycieli i dyrekcji udało mi się w 2019 r.

Konrad Siwiński

Konrad Siwiński

Długo zastanawiałem się nad wyborem odpowiedniej szkoły średniej. Dostałem się do CKU w Koninie, do klasy o profilu policyjnym. Wiedziałem, że chcę związać swoją przyszłość ze służbami mundurowymi. Szkoła - obok tego, że pozwoliła mi poznać wiele ciekawych osób, umożliwiła przede wszystkim przyjrzenie się specyfice służb mundurowych, przyzwyczaiła do munduru i dała przekonanie, że służba to droga, którą chcę dalej iść.

Konrad Pawłowski

Konrad Pawłowski

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Logistycznej. Czas mojej nauki w ZS CKU to lata 2010 – 2014 spędzone w  technikum logistycznym. Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że jest to szkoła przyjazna dla ucznia. W obliczu różnych problemów doświadczyłem realnego wsparcia i pomocy zarówno nauczycieli, jak i innych pracowników szkoły. Kolejną kwestią jest sam proces edukacji. Kształcenie na wybranym kierunku pozwoliło mi na zdobycie fachowej wiedzy w zakresie logistyki i ukształtowało dalszą karierę edukacyjno – zawodową.

Magdalena Klimek

Magdalena Klimek

Nazywam się Magdalena Klimek. Jestem dumną absolwentką CKU z roku 1999 (o matko, kiedy to było?!). Muszę przyznać, że na początku niechętnie przyjęłam pomysł pójścia do tej szkoły. Z perspektywy czasu patrząc, nie zamieniłabym jej na żadną inną! Uczyłam się w liceum o profilu kupiecko – handlowym. Dzięki fantastycznie zgranej klasie i rewelacyjnym nauczycielom pokochałam tę szkołę – mam nadzieję, że z wzajemnością.

ZSCKU Challange

Czerwiec 25, 2020 - 16:23
Opublikowano w:

Zostaliśmy nominowani przez Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie, za co serdecznie dziękujemy.
Pomagamy, ćwiczymy i wpłacamy dla Alicji z gminy Kramsk.
Zapraszamy wszystkich do wsparcia finansowego akcji dla Alicji.
Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/pomagamy-ali

Nominujemy do dalszego wspierania:

Zespół Szkół Technicznych w Koninie
Konińską Izbę Gospodarczą w Koninie
Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie

Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej pt. „ABC UE”

Czerwiec 08, 2020 - 13:27
Opublikowano w:

W dniach 28-29 maja br. uczniowie klasy II PB, za pomocą platformy e-learningowej, wzięli udział w konkursie pt. „ABC UE” zorganizowanym przez Szkolny Klub Europejski. Celem konkursu było:

 • zachęcenie młodzieży do czynnego zainteresowania się tematyką Unii Europejskiej
 • poszerzanie wiedzy o Unii Europejskiej, jej historii, mechanizmach działania
 • przygotowanie do egzaminu maturalnego z Wiedzy o Społeczeństwie (działy „Polska polityka zagraniczna”, „Polska, Europa, świat-stosunki międzynarodowe”).

 

WIRTUALNE DRZWI OTWARTE

Maj 24, 2020 - 20:07
Opublikowano w:

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego
w Koninie zaprasza na WIRTUALNE DRZWI OTWARTE


w dniach 25 – 26 maja 2020r.  godz. 17:00 oraz  02 – 03 czerwca 2020r. godz. 17:00 ODBĘDZIE SIĘ LIVE NA FACEBOOKU

Podczas LIVE, Młodzież ZS CKU na ŻYWO będzie odpowiadać na Wasze pytania.

Informacje dla maturzystów

Drodzy Maturzyści!!!

Z powodu pandemii w marcu br. zawieszono zajęcia w szkołach. Lekcje prowadzone są tylko w formie kształcenia na odległość. Nie mogły odbyć się egzaminy maturalne w sesji majowej, ale ustalony jest termin czerwcowy. Od 8 czerwca br. zorganizowane będą pisemne egzaminy dojrzałości. W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną egzaminy przeprowadzane będą z zachowaniem określonych reżimów sanitarnych. W czasie egzaminów maturalnych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się do wskazówek MEN, GIS i CKE I procedur szkolnych.

Zbiórka dla schroniska

Maj 04, 2020 - 08:44
Opublikowano w:

Uczniowie klasy 1BS wraz z wychowawcą zorganizowali zbiórkę na rzecz podopiecznych czworonogów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie. Zbiórka rozpoczęła się w marcu, jednak dopiero teraz możliwe było dostarczenie darów.

Przekazane zostały środki czystości i płyny do dezynfekcji.

 

wychowawca,
Anna Janas-Lewandowska

 

KOMUNIKAT | 24.04.2020 | Zdalne nauczanie

Kwiecień 24, 2020 - 15:35
Opublikowano w:

Drodzy Uczniowie,
Szanowni Rodzice

W związku z epidemią koronawirusa, po raz kolejny został wydłużony termin prowadzenia nauczanie na odległość  - tym razem do 24 maja 2020 r. W związku z powyższym w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie zdalne nauczanie będzie prowadzone na dotychczasowych zasadach.

SŁOWO ZAMIAST ABSOLUTORIUM

Kwiecień 24, 2020 - 15:30
Opublikowano w:

Kochani Absolwenci,

tak już w życiu jest, że wszystko co ma swój początek, ma też swój koniec. I tak jest z Waszą edukacją w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie. Dyrekcja i nauczyciele doskonale pamiętają dzień, w którym po raz pierwszy przekroczyliście próg naszej Szkoły. I nadszedł moment, w którym musimy się z Wami rozstać. Dlatego w imieniu Grona Pedagogicznego oraz pracowników niepedagogicznych ZS CKU serdecznie Wam dziękuję za to, że kiedyś wybraliście Szkołę nad Wartą, by zdobyć w niej wykształcenie średnie.

Światowy Dzień Ziemi

Kwiecień 22, 2020 - 21:15
Opublikowano w:

22.04.2020 obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.

Nasza przyroda jest niezastąpiona. Szczególnie w tych trudnych chwilach daje nam mnóstwo radości.

ZSCKU w Koninie wspiera działania na rzecz ochrony przyrody. Zachęcamy, aby zamiast foliówek korzystać z toreb wielokrotnego użytku. W wolnych chwilach szyjemy torby z materiału i nie tylko….

Przygotowała
Katarzyna Graczyk 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Marzec 11, 2020 - 16:00
Opublikowano w:

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Dzień Kobiet na formach zaocznych

Marzec 09, 2020 - 18:49
Opublikowano w:

Z okazji Dnia Kobiet, samorząd słuchaczy naszej szkoły zadbał o to, aby płeć piękna poczuła się wyjątkowo i wiosennie. Panowie przygotowali uroczysty apel będący ukłonem w stronę pięknych pań. Na wstępie uroczystości złożyli wszystkim paniom najserdeczniejsze życzenia. Podkreślili przy tym, że Międzynarodowy Dzień Kobiet jest co prawda w kalendarzu raz w roku, ale o szacunku wobec kobiet należy pamiętać codziennie, a nie tylko tego jednego dnia.

Dzień Kobiet

Marzec 09, 2020 - 17:35
Opublikowano w:
Dnia 9 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet.
Z tej okazji Teatr Milenium wraz z zespołem muzycznym dla wszystkich Pań przygotował krótką część artystyczną.
Oczywiście o Paniach mówili Panowie, dlatego pokazali portret pięknej płci z przymrużeniem oka. Wszystkie jednak wypowiedziane i wyśpiewane słowa złożyły się na podziękowania dla Pań za ich trud bycia kobietą.
Pod koniec występu dołączył także Samorząd Uczniowski, który również złożył wszystkim Paniom życzeniaoraz przygotował konkurs na MISS PIĘKNOŚĆI.

Klasa 3 P w Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ w Koninie

Marzec 09, 2020 - 08:47
Opublikowano w:
W dniu 28 lutego 2020r. klasa 3 P odwiedziła podopiecznych Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ w Koninie.
Uczniowie mogli zobaczyć jak w „ mieszkaniach treningowych „ mieszczących się przy ul. 3 Maja znajdujący się pensjonariusze przygotowują się do samodzielnego życia.

Lekcja otwarta

Marzec 03, 2020 - 09:15
Opublikowano w:
Prowadzący: ks.Szymon Wiwatowski
Temat: Sakrament pokuty i pojednania drogą powrotu do Boga
Termin: 10.03.2020 r., 6 godzina lekcyjna (12:25 - 13:10)
Sala: 111B
Przedmiot: religia
Klasa: 2 HI 

Lekcja otwarta

Marzec 02, 2020 - 14:26
Opublikowano w:

Temat: Czy możliwe jest moralne usprawiedliwienie zbrodni? „Zbrodnia i kara” Fiodora Dostojewskiego.

klasa: II LOn (formy zaoczne)

Data i godzina: 07. 03.2020 r., godzina 9.35 (3 godzina lekcyjna)

Prowadząca: Ewa Gal

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumentów

Luty 27, 2020 - 09:12
Opublikowano w:

25 lutego odbyło się w naszej szkole spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumentów.

Edukacja młodzieży jest tak samo ważna jak pomoc, dlatego pani Tatiana Przychodzka – Miejski Rzecznik Praw  Konsumentów, podzieliła się z młodzieżą klas I i II technikum handlowego  swoją wiedzą i doświadczeniem.

Podczas lekcji  poruszany był  temat zakupu towarów oraz  możliwości ich reklamacji.

Uczniowie dowiedzieli  się również  czym się różni rękojmia od gwarancji i jak bezpiecznie kupować w sieci.

Eliminacje Szkolne Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

Luty 25, 2020 - 12:01
Opublikowano w:

24 lutego 2020 roku w naszej szkole zostały przeprowadzone Eliminacje Szkolne Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

Do turnieju zgłosiła się rekordowa liczba uczniów - 60 osób. Z tego względu uczniów podzielono na trzy grupy. Młodzież rozwiązywała test, składający się z 30 pytań. Po zsumowaniu punktów najlepszym uczniem okazał się Adrian Skoczylas z 1 PBp- 27 pkt, na drugim miejscu Szymon Łuczyński z 1L- 25 pkt i na trzecim Mateusz Piasecki z 3L- 24 punkty.

Lekcje otwarte

Luty 23, 2020 - 15:59
Opublikowano w:

LEKCJA OTWARTA
Prowadzące: Arleta Radomska i Agata Grzebielska

Klasa: II L 2/2

Data: 06-03-2020 godz. 9:45 – 10:30 (3 godz. lekcyjna)

Temat: Zamówienie dla przedsiębiorstwa w branży spożywczej w programie magazynowym, przedstawione w formie prezentacji języku polskim i angielskim

 

LEKCJA OTWARTA 
Prowadzące: Arleta Radomska i Magdalena Szeflińska

Klasa: II L 1/2

Konkurs na Logo Pozaszkolnych Form Kształcenia

Luty 19, 2020 - 10:41
Opublikowano w:

Regulamin Konkursu na Logo Pozaszkolnych Form Kształcenia

I. Organizator i przedmiot konkursu.

1. Kierownik Pozaszkolnych Form Kształcenia – Marta Sieradzan i nauczyciel social media – Zdzisław Siwik ogłaszają Konkurs na Logo Pozaszkolnych Form Kształcenia.

2. Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i opracowanie Logo Pozaszkolnych Form Kształcenia.

"Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” – uczniowie klas mundurowych z wizytą w konińskim hospicjum

Luty 17, 2020 - 20:17
Opublikowano w:

W dniu 11.02.202 dziesięcioro uczniów klas mundurowych pod opieką p. A.Krajewskiego  odwiedziło pacjentów konińskiego Hospicjum dla Dorosłych. Podopieczni placówki mieli dzięki temu możliwość spotkać się z życzliwością i chęcią pomocy ze strony naszych uczniów. Okazją do spotkania stał się bal karnawałowy, na którym nie zabrakło wspólnego tańca oraz zabawy i  słodkiego poczęstunku. Dzięki wizycie uczniowie utwierdzili się w przekonaniu, że pomaganie innym sprawia wiele radości, a okazane dobro mnoży się wielokrotnie.

Regulamin

Dyrektorzy,
Nauczyciele Języka Angielskiego,
Uczniowie Szkół Podstawowych

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie zaprasza  do udziału w

POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY O KULTURZE STANÓW ZJEDNOCZONYCH - 8 kwietnia 2020

Cele konkursu:

Regulamin

Regulamin Powiatowego Konkursu „Pokaż piękno swojej okolicy”

na nagranie filmu, przygotowanie prezentacji multimedialnej lub opracowanie przewodnika turystycznego, które powinny pokazać turystycznie ciekawe, a mało znane zakątki Konina lub innych miejsc powiatu konińskiego lub regionu.                                                                                                        

Cele konkursu:

XXVIII edycja Kaliskiego Konkursu Informatycznego

Luty 09, 2020 - 15:19
Opublikowano w:

Zapraszamy do udziału w XXVIII edycji Kaliskiego Konkursu Informatycznego. Konkurs polega na napisaniu aplikacji na komputery stacjonarne lub urządzenia mobilne i przesłaniu programu do organizatorów do końca maja. Główną nagrodą jest laptop. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie

http://odn.kalisz.pl/2020/01/24/xxvii-kaliski-konkurs-informatyczny-copy/

Manewry "SOWA 20" szlakiem potyczek i bitew powstania styczniowego w regionie konińskim

Styczeń 28, 2020 - 11:15
Opublikowano w:

W tę sobotę Nasza Jednostka Związku Strzeleckiego "Strzelec" zorganizowała manewry wewnętrzne o charakterze marszowym i historycznym, lecz nie brakowało również zagadnień terenowych i taktycznych. Na samym początku koordynator manewrów, Chorąży Marek Graniczny opowiedział skróconą historię łączącą Kapelana Ojca Maksymiliana Tarejwo z powstaniem styczniowym, po czym przeszliśmy do kolejnego punktu docelowego, jakim był Klasztor Kamedułów w Bieniszewie. Podczas marszu taktycznego do punktu nie zabrakło sprawdzenia czujności oraz reakcji na kontakt naszych Strzelców oraz KNS.

Lekcja z ZUS-em

Styczeń 23, 2020 - 13:04
Opublikowano w:

Dla lepszego poznania zasad wypełniania i korygowania dokumentów ubezpieczeniowych Uczniowie klasy 2LE – grupa ekonomiczna udała się do placówki ZUS w Koninie w dniu 21 stycznia 2020 roku. Wykład na temat działalności Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prowadziła dla nas Pani Agnieszka Jąkalska. Następną częścią był warsztaty z formularzami ubezpieczeniowymi. Uczniowie nie tylko poznali WSZYSTKIE rodzaje deklaracji, ale krok po kroku wypełnili razem z Panią kilka formularzy.

Wizyta w ZUS-ie pozwoliła zwiększyć wiedzę potrzebną do egzaminu zawodowego.

AR

Konferencja „Twoja inicjatywa – Twój pierwszy biznes”

Styczeń 22, 2020 - 12:11
Opublikowano w:

W dniu 21.01.2020 r. przedstawiciele klasy 4H oraz 4E uczestniczyli w konińskiej konferencji „Twoja inicjatywa – Twój pierwszy biznes”.

Spotkanie to było skierowane do młodzieży klas maturalnych, która już  niedługo stanie przed życiowym wyborem dotyczącym dalszej drogi edukacyjnej czy też zawodowej. Uczniowie spotkali się z prelegentami, specjalistami w dziedzinie biznesu, prawa, reklamy i globalnego rynku.

Zagadnienia, które zostały poruszone podczas konferencji to:

- Nowoczesny PR w biznesie

- Przedsiębiorcy a prawo

Bal na 100 par

Styczeń 19, 2020 - 13:13
Opublikowano w:

Zanim zakwitną kasztany, zanim świat zapachnie majowym bzem uczniowie ostatnich klas szkół średnich Batorego- Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie ruszyli tanecznym krokiem poloneza, by rozpocząć Studniówkę Anno Domini 2020. Młodzież, dyrekcja, zaproszeni goście,  wychowawcy, rodzice, nauczyciele spotkali się w Białej Panieńskiej, w przestronnych wnętrzach Białego Dworu, by dopełnić studniówkowej tradycji.

KURS - WYCHOWAWCA WYPOCZYNKU

Cel: uzyskanie przez kandydatów uprawnień zezwalających na pracę w charakterze wychowawcy kolonii i obozów dla dzieci i młodzieży

Wymagania: ukończone 18lat, minimum wykształcenie średnie

W programie m.in.:

✓ Organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży,

✓ Organizacja zajęć w placówkach wypoczynku,

✓ Planowanie pracy wychowawczo-opiekuńczej,

✓ Zajęcia kulturalno-oświatowe,

✓ BHP, Prowadzenie odpowiedniej dokumentacji.

 

Finał Świątecznej Paczki

Styczeń 14, 2020 - 12:09
Opublikowano w:

W ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego nastąpił finał Świątecznej Paczki. Cała szkoła – uczniowie szkoły dziennej, słuchacze szkoły dla dorosłych, nauczyciele, dyrekcja wzięła udział w przygotowaniu prezentów świątecznych dla potrzebujących osób będących częścią lokalnej społeczności. Zebraliśmy mnóstwo potrzebnych rzeczy, takich jak żywność o długim terminie przydatności, chemię gospodarczą, kosmetyki, odzież, ręczniki, karty podarunkowe i dużo więcej.

KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ W JĘZYKU ANGIELSKIM

Styczeń 14, 2020 - 12:05
Opublikowano w:

18 grudnia 2019 roku podczas Wigilii Szkoły Podstawowej dla Dorosłych odbyło się ogłoszenie wyników oraz uroczyste wręczenie nagród za udział w Konkursie na Kartkę Bożonarodzeniową w języku angielskim organizowanym przez p. Annę Tarkę. W konkursie brali udział słuchacze szkoły podstawowej dla dorosłych. Celem Konkursu było zmotywowanie słuchaczy do nauki języka angielskiego, gdyż ich zadaniem było nie tylko zaprojektowanie i wykonanie kartki bożonarodzeniowej, ale również ułożenie życzeń świątecznych w tym języku. Komisja w składzie: p. wicedyrektor Katarzyna Ciszak, p.

KURSY | TURYSTYCZNY - Wychowawca wypoczynku

Styczeń 09, 2020 - 18:25
Opublikowano w:

Kurs na wychowawcę wypoczynku rozpoczyna się 13.01.2020 roku i będzie trwał do 22.01.2020. Kurs odbywa się w godzinach popołudniowych.

Celem kursu jest uzyskanie przez kandydatów uprawnień zezwalających na pracę w charakterze wychowawcy kolonii i obozów dla dzieci i młodzieży

 • Materiały – każdy uczestnik otrzymuje bezpłatne materiały, do dyspozycji serwis kawowy,
 • Wymagania: ukończone 18lat, lub ukończenie 18 roku życia w tym roku szkolnym,  minimum wykształcenie średnie

 W programie m.in.:

I uczłowiecz człowieka jak uczłowieczyłeś siebie…

Grudzień 25, 2019 - 16:39

20 grudnia 2019 roku spotkaliśmy się w gronie naszej szkolnej społeczności, by jak co roku dotknąć tajemnicy Bożego Narodzenia. Pamiętaliśmy przede wszystkim o pustym miejscu przy stole i minutą ciszy uczciliśmy pamięć Julki Jakubowskiej, po której obecności  „wciąż drży powietrze”. Choć „zabrakło znów czyjegoś głosu”, ufnie prosiliśmy o ponowne narodzenie Wielkiej- Maleńkiej Miłości słowami Kolędy dla nieobecnych: „przyjdź tu do nas i z nami trwaj, wbrew tak zwanej ironii losu.”.

Grudniowy wyjazd do Łodzi

Grudzień 18, 2019 - 11:42
Opublikowano w:

Dnia16 grudnia 2019r. uczniowie  klas 1Li, 2L,2HI i 2BS z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie uczestniczyli w wycieczce do Łodzi.

Pobyt  rozpoczął się spacerem po świątecznie udekorowanym mieście . Uczniowie zwiedzili główną stację kolejową- Łódź Fabryczna, która powstała z inicjatywy przemysłowca Karola Scheiblera, teren zabytkowych fabryk w Łodzi oraz najdłuższą ulicę handlową w Polsce ,czyli  Piotrkowską.

STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW

Grudzień 17, 2019 - 15:53
Opublikowano w:

Uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów odbyła się w dniu 16 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Kościelcu. Podczas uroczystości stypendia odebrały nasze Uczennice Klaudia Skoczkowska z klasy 3 BW oraz Lidia Witczak z klasy 3 E.

W uroczystości uczestniczyli :  Wicekurator Oświaty KO w Poznaniu Aleksandra Kuź,  Dyrektor Delegatury w Koninie KO w Poznaniu Arkadiusz Chmielewski oraz Kierownik Wydziału Oświaty w Koninie - Małgorzata Hopen.

AR

Warsztaty - Menedżer w organizacji

Grudzień 16, 2019 - 12:41
Opublikowano w:

Menedżer w organizacji – pod takim tytułem Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zorganizował dla naszej młodzieży warsztaty.

Zajęcia odbyły się w ramach Porozumienia UEP i ZS CKU. Od 5 lat, kilka razy w roku, uczniowie naszej szkoły mają okazję gościć w siedzibie UEP w Poznaniu  i brać udział w wykładach lub warsztatach specjalnie dla nich przygotowanych przez nauczycieli akademickich. Tym razem uczestnikami zajęć byli uczniowie klasy I ekonomicznej, a warsztaty poprowadził pan dr hab. Piotr Bartkowiak, prof. nadzw. UEP - kierownik Katedry Inwestycji i Nieruchomości UEP.

Finał V Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

Grudzień 16, 2019 - 11:35
Opublikowano w:

W dniach 12-13 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych Nr 2 im. I. Daszyńskiego w Krakowie odbył się finał V Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Tematem przewodnim tegorocznej edycji OWiUHM było: „Gospodarstwo domowe jako podmiot ekonomiczny gospodarki rynkowej”. Wśród 64 finalistów znalazła się uczennica Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie Izabela Szczepaniak, która jako jedyna w regionie konińskim wywalczyła sobie miejsce w finale.

Finał

Relacja z przebiegu finału V Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

KRAKÓW, 12 – 13 grudnia 2019 r.

Spotkanie wigilijne na formach zaocznych

Grudzień 15, 2019 - 11:42
Opublikowano w:

W dniu 14 grudnia 2019 r. odbyło się spotkanie wigilijne dla słuchaczy szkół dla dorosłych. Wszyscy zebrani zasiedli przy pięknie udekorowanych stołach wigilijnych. Potrawy, które się na nich znalazły znakomicie oddawały klimat i tradycję zbliżających się świąt.

Podczas spotkania w przedświąteczny nastrój wprowadziła wszystkich uczestników wspaniale przygotowana przez naszych słuchaczy część artystyczna. Wysłuchaliśmy wierszy bożonarodzeniowych oraz kolęd.

O bezpieczeństwie pracy z Państwową Inspekcją Pracy

Grudzień 14, 2019 - 18:25
Opublikowano w:

Dnia 11grudnia 2019r. uczniowie pierwszych klas technikum wysłuchali prelekcji  na temat „Zagrożenia w pracy na stanowiskach administracyjno-biurowych”- wygłoszonej przez Panią Małgorzatę Kujawę i Pana Roberta Budzińskiego z Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowy Inspektorat w Poznaniu -  Oddział w Koninie.

AKCJA ZWOLNIJ

Grudzień 13, 2019 - 09:08
Opublikowano w:

Samorząd Uczniowski ZSCKU w Koninie rozpoczął Akcję Zwolnij.
Przygotowano znaki STOP z hasłem ZWOLNIJ

ZWOLNIJ NA DRODZE, ZWOLNIJ W ŻYCIU.

Dnia 11.12.2019 roku w naszej szkole mieliśmy okazję gościć Pana Pawła Durkiewicza oraz Pana Grzegorza Winklera z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie.

Pan Durkiewicz wygłosił prelekcję na temat: ,,Bezpiecznego poruszania się na drodze’’. Uczniowie otrzymali porady jak być bezpiecznym kierowcą i pieszym.

INFORMATYCY W GREEN STUDIO

Grudzień 09, 2019 - 08:24
Opublikowano w:

W dniu 06.12.2019 r. uczniowie z naszej szkoły z klasy II Hi technikum informatycznego pod opieką p. Waldemara Szymczaka uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie.

Informatycy mogli wziąć udział w zajęciach dzięki uprzejmości dyrekcji CDN w Koninie, która wyraziła zgodę na skorzystanie z profesjonalnie wyposażonych pracowni znajdujących się na terenie Centrum.

Etap okręgowy XII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Grudzień 09, 2019 - 08:17
Opublikowano w:

W dniu 06.12.2019 r. odbył się w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu etap okręgowy (zawody II stopnia) Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Naszą szkołę reprezentowali uczennica klasy IV L: Karolina Maciejewska i uczeń klasy III L: Dominik Jesiołowski. Zakres tematyczny olimpiady obejmuje całość materiału właściwy dla zawodu technik logistyk, jaki uczeń musi przyswoić. Tym razem uczniowie musieli się zmierzyć z testem wielokrotnego wyboru sprawdzającym wiadomości między innymi z: zapasów i magazynowania, transportu, dystrybucji, produkcji oraz po raz pierwszy z języka obcego zawodowego.

Mikołajki i Eco Swaty

Grudzień 06, 2019 - 14:27
Opublikowano w:

Eko – Swaty i Mikołajki

Mikołajki w szkole  rozpoczęliśmy  od wędrówki Mikołaja po klasach, a tam… wspólne zdjęcia ,kosz słodkości i inne   atrakcje .

O 11:20 zebraliśmy się w 208 B, by świętować…

Najpierw przedstawienie ekologiczne„Eko-Swaty” zaprezentowali aktorzy z klasy 1BW i 1Ip. Przenieśliśmy się na chwilę w świat  „Zemsty” Aleksandra Fredry,  na motywach  komedii  poznawaliśmy  treści związane z ekologią i ochroną środowiska.

 Następnie …Konkurs 1 z 15

 Prowadzący Eryk rozpoczął serię  pytań …

Lekcja z ZUS

Grudzień 05, 2019 - 11:22
Opublikowano w:

2 grudnia odbył się finał projektu "Lekcja z ZUS" do kolejnego etapu zakwalifikowały się osoby z 2 LE: Anna Wiśniewska, Tatiana Pawlenkowicz, Weronika Łuczak.

Gratulujemy.

Opiekunami projektu były: Pani Jolanta Woźniakowska, Pani Arleta Pilarska, Pan Jacek Marciniak.

JW

ŚWIĘTO KOTA – OTRZĘSINY KLAS I

Grudzień 03, 2019 - 08:40
Opublikowano w:

11 klas pierwszych wraz z wychowawcami wzięło udział w święcie KOTA.

 Oto czego musieli doświadczyć pierwszoklasiści:

- rysowanie portretu wychowawcy,

- picie mleka słomką ,

- test z wiedzy o swojej szkole wiedza , np.    Jakiego koloru są drzwi do sekretariatu Pana dyrektora?  Ile komputerów jest w bibliotece?

A wychowawcy  mieli za zadanie  literowanie najdłuższych słów w języku polskim .

W pierwszej i drugiej rundzie wygrały klasy ekonomiczne:
na podbudowie szkoły podstawowej – 1 Ep, a po gimnazjum 1 E.

Rajd Andrzejkowy w Zakopanem

Grudzień 02, 2019 - 10:09
Opublikowano w:
28 listopad 2019r. 27 uczniów i słuchaczy  naszej szkoły wyjechało na szkolny Rajd Andrzejkowy na południe Polski.W czwartek zwiedzili Kraków, podziwiali jego uroki i zabytki.Piątek był czasem wędrówki po Dolinie Kościeliskiej, najwytrwalsi dotarli też  do Stawu Smreczyńskiego, a wieczorem oczywiście obowiązkowy punkt programu, czyli spacer po Krupówkach. Sobotnia wyprawa nad  Morskie Oko również cieszyła się powodzeniem, czemu zdecydowanie sprzyjała cudowna pogoda.Górskie wędrówki zintegrowały uczestników, więc żal było już w niedzielę wracać do codziennych obowiązków.

Jesienne Spotkania Recytatorów

Listopad 29, 2019 - 11:22
Opublikowano w:

W dniu 27.11.2019 r. uczennice z klasy 1 P zaprezentowały swój talent recytatorski na „Jesiennym Spotkaniu z Prozą” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie. Znaczna konkurencja nie przeszkodziła naszym recytatorkom w odniesieniu sukcesu. Roksana Kranc zaprezentowała fragment prozy Władysława Stanisława Reymonta z powieści „Chłopi” i tym samym zdobyła IV miejsce w konkursie, natomiast Żaneta Hernes przedstawiła podczas spotkania część tekstu „Zbrodni i kary” Fiodora Dostojewskiego, plasując się na V miejscu.

Manewry Potażniki 2019

Listopad 26, 2019 - 16:54
Opublikowano w:

W dniu 23 listopada 2019 roku odbyły się zajęcia specjalistyczne na strzelnicy sportowej w Potażnikach. Brali w nich udział członkowie Jednostki Strzeleckiej 4150  Konin z naszej szkoły wraz z opiekunami: chorążym Jackiem Marciniakiem oraz chorążym Markiem Granicznym.

Głównym celem zajęć było doskonalenie umiejętności posługiwania się bronią sportową. Na początku zajęć odbył się szczegółowy instruktaż stanowiskowy. Następnie odbył się pojedynek strzelecki z różnych rodzajów broni sportowej. Brali w nim udział wszyscy uczestnicy zajęć.

XXVIII Bieg o Lampkę Górniczą

Listopad 25, 2019 - 20:56
Opublikowano w:

W dniu 24 listopada 2019 r. odbyła się w naszym mieście kolejna edycja Biegu o Lampkę Górniczą. Od kilku lat uczniowie klas mundurowych oraz członkowie Jednostki Strzeleckiej 4150 z naszej szkoły biorą aktywny udział w jego organizacji oraz zabezpieczeniu. Nie inaczej było w tym roku. Od wczesnych godzin porannych wolontariusze wykonywali szereg zadań organizacyjnych, z których wywiązali się wzorowo.

Opiekunami młodzieży byli pani Magdalena Nijakowska oraz pan Jacek Marciniak.

JM

Tydzień Edukacji Globalnej

Listopad 25, 2019 - 20:53
Opublikowano w:

W związku z Tygodniem Edukacji Globalnej uczniowie klasy 2PB serdecznie zapraszają do udziału w zbiórce zabawek dla Oddziału Dziecięcego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku. Pragniemy dać zabawkom nowe życie. Prosimy, aby zabawki były czyste i nieuszkodzone. Zbiórka odbędzie się w czwartek (21.11.2019r.) oraz we wtorek (26.11.2019r.)od godziny 8.00 do godziny 10.30 na pierwszym piętrze budynku C.

Zapraszamy także wszystkie klasy do udziału w akcji Zakrętka.

Witaminka zamiast dymka

Listopad 25, 2019 - 20:47
Opublikowano w:

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu – 21 listopada 2019 - „Witaminka zamiast dymka”

W tym dniu proponujemy palaczom, aby podjęli próbę zerwania z nałogiem.

„Pokonasz głód nikotynowy, jedząc warzywa i owoce zawsze będziesz zdrowy”

PALENIE W LICZBACH

Finał konkursu Startup Shaker „Być Przedsiębiorcą”

Listopad 25, 2019 - 20:41
Opublikowano w:

W dniu 21.11.2019 r. odbył się finał konkursu Startup Shaker „Być Przedsiębiorcą”.

Nasi uczniowie przedstawili swój pomysł na innowacyjny biznes,a mianowicie Aplikację Mobilną, która miałaby rozwiązywać problem marnowania jedzenia i przyczynić się do oszczędności dla  szczupłego portfela studenta. Cały projekt był skrupulatnie opracowany, prototyp Aplikacji przygotował Patryk Nowak z klasy 2L. Wielkie brawa dla Patryka, ponieważ było to nie lada wyzwanie, a efektu końcowego nie powstydziłby się profesjonalista.

Julka

Listopad 24, 2019 - 21:12
Opublikowano w:

Nie znajdujemy właściwych słów. Wszystkie wydają się zbyt małe. Nie potrafimy zrozumieć.  Pytamy: dlaczego? Ale odpowiedzi dalej nie znamy.
Tak trudno cokolwiek pojąć, kiedy jedynym smakiem jest gorycz łez. I pustka.

Julka! Jak żyć bez Ciebie? Jak dalej wierzyć, marzyć? Co odpowiadać tym, co mówią: życie przed wami? Jak znieść milczący telefon? Pustą ławkę?

Sukces zespołu Midway

Listopad 21, 2019 - 18:52
Opublikowano w:
Miło nam poinformować, że szkolny zespół muzyczny " Midway " podczas udziału w XII Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej zajął III miejsce w swojej kategorii.
Konkurs odbył się 19.11.2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie. Poziom prezentowanych utworów był bardzo wysoki i zróżnicowany.
W konkursie brały udział zespoły wokalne, wokalno - instrumentalne, chóry oraz soliści.
 
Gratulujemy naszym wykonawcom. 

"Szkoła Naszych Marzeń" - BEZ RELACJI NIE MA EDUKACJI

Listopad 20, 2019 - 17:17
Opublikowano w:
13 listopada 2019 roku nasza szkoła wzięła udział w Konińskim Dniu Relacji. Fundamentem SZKOŁY NASZYCH MARZEŃ jest przede wszystkim dbałość o relacje oraz komunikacja, która jest oparta na empatii, szacunku i zrozumieniu swoich potrzeb oraz otoczenia.
Młodzież świetnie bawiła się przy wykonywaniu ciekawych zadań - np. redagowaniu Kodeksu Dobrych Relacji czy projektowaniu Szkoły Naszych Marzeń.