Kampania Społeczna DRUGIE ŻYCIE

https://www.drugiezycie.eu/

Celem kampanii Drugie życie jest promowanie, opartej na faktach naukowych z dziedziny medycyny (EBM), rozmowy o przeszczepianiu narządów, informowanie o korzyściach, które niesie ta terapia oraz edukacja w zakresie zagadnień medycznych, prawnych i etycznych związanych z przeszczepianiem narządów w Polsce.

W inauguracji Kampanii Społecznej DRUGIE ŻYCIE po raz pierwszy uczestniczyliśmy w styczniu 2020 roku, która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

Od tamtej pory jesteśmy aktywnymi członkami promującymi oświadczenia woli wraz z przekazywaniem informacji na temat transplantacji.

 „DRUGIE ŻYCIE” – OŚWIADCZENIE WOLI to mały, niepozorny dokument, który za sprawą podpisu zyskuje niezwykłą moc.

Jedno świadome wyrażenie zgody na oddanie swoich narządów do przeszczepu jest decyzją, która może uratować życie i przywrócić zdrowie kilku osobom.

Przygotowaliśmy filmy promocyjne:

  1. pierwszy film promujący Kampanię Społeczną DRUGIE ŻYCIE, film pt. „WSZYSCY JESTEŚMY JEDNĄ KOMÓRKĄ”,
  2. podziękowania w formie piosenki dla Pana Romana (osoby po przeszczepie serca),
  3. film pt. OŚWIADCZ SIĘ, zaproszenie mediów pt. OBALAMY MITY
  4. oraz piosenka w wykonaniu zespołu MIDWAY – „NIC WIĘCEJ”.

Aktywnie bierzemy udział w promocji w mediach tradycyjnych, udzielając wywiadów dla: TV Poznań, TV Wielkopolskiej, Radia Merkury Poznań, Radia RMF MAXX.

Prowadzimy happeningi korytarzowe, polegające na dystrybucji oświadczeń woli na terenie szkoły połączonej z prezentacją idei transplantacji. Wychodzimy również do mieszkańców, prowadząc happening na lokalnym plac targowym w Koninie.

 

Kilka słów o samej Kampanii DRUGIE ŻYCIE, którą mamy w tym roku  16. Edycję.

26 stycznia 2024 r. w OGÓLNOPOLSKIM DNIU DONACJI I TRANSPLANTACJI, w godz. 9.00 -12.00, w Domu Kultury OSKARD przy ul. 1 Maja 7a w Koninie, odbędzie się spotkanie edukacyjno-informacyjne w ramach kampanii społecznej DRUGIE ŻYCIE promującej ideę transplantacji oraz świadome dawstwo narządów do przeszczepu.

Organizatorami wydarzenia są: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie oraz Fresenius Medical Care Polska.

Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Konina