a

Nazywam się Mirosława Stelmaszak. Do CKU, na formy kształcenia dla dorosłych,  trafiłam, gdy miałam już wykształcenie i zawód, ale chciałam się rozwijać, a przede wszystkim zdać egzamin dojrzałości. Okazało się, że można – jak się chce! Młodym ludziom (podobnie jak mnie kilka lat wcześniej) często nie zależy na dobrym wykształceniu. A przecież matura to świadectwo dojrzałości, to dokument bardzo ważny! Ważny okazał się i dla mnie.        

Od  wczesnych młodzieńczych lat rozwijałam własny biznes. Prowadziłam sprzedaż napojów, bar gastronomiczny, a wspólnie z mężem rozpoczęliśmy handel w branży budowlanej. Mąż prowadzi i rozwija naszą firmę, a ja prowadzę własny sklep „Blue Stop”.

Jestem członkiem Rady Sołeckiej w Licheniu, a także- co sprawia mi przyjemność- staram się aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym swojej gminy i powiatu. Zawodowo jestem spełniona: prowadzę działalność, która daje satysfakcję, a jednocześnie przynosi dochód, co ważne w obecnych czasach.

ZS CKU- moja szkoła- leży w pięknym miejscu, ma świetną bazę, ale najważniejsza – to jej dusza, która pochodzi od nauczycieli. To oni mobilizowali do działania i dążenia do celu.

Warto w każdym momencie swojego życia podjąć drogę kształcenia, nawet jeśli trochę się nam nie chce i w sumie szkoda nam czasu. Myślę, że znów wrócę do szkoły i to właśnie będzie ZS CKU. Potrzebne mi nowe kwalifikacje!